درخواست ترامپ از آفریقایی‌ها برای حمایت از میزبانی مشترک آمریکا برای جام جهانی ۲۰۲۶

رئیس جمهور ایالات متحده از کشورهای قاره آفریقا خواست تا از میزبانی مشترک آمریکا به همراه دو کشور دیگر برای جام جهانی ۲۰۲۶ حمایت کنند.

، ایالات متحده آمریکا به همراه کانادا و مکزیک خواهان میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۲۶ هستند، این در حالی است که مراکش از قاره آفریقا نیز در تلاش برای کسب امتیاز میزبانی از جام بیست‌وسوم است. قرار است در تاریخ ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) در شهر مسکو میزبان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ مشخص شود.

دونالدو ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده شب گذشته (دوشنبه) در ملاقاتی که با محمدو بوهاری، رئیس جمهور نیجریه در کاخ سفید داشت، گفت: امیدوارم کشورهای آفریقایی و کشورهای دیگر نقاط جهان از درخواست میزبانی ما به همراه کانادا و مکزیک برای جام جهانی ۲۰۲۶ حمایت کنند و ما هم در مقابل از آنها حمایت خواهیم کرد. ما اوضاع را به دقت از نزدیک دنبال خواهیم کرد و از هر کمکی که در این زمینه بتوانند به ما کنند، استقبال می‌کنیم.

آمریکا در حالی خواهان میزبانی از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۶ است که تیم ملی این کشور موفق به صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نشد. آمریکا پیش از این در سال ۱۹۹۴ میزبان مسابقات جام جهانی بوده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار