پرونده باوئرمن با پرداخت غرامت ۱۴ هزار یورویی به ایران بسته شد

پرونده سرمربی پیشین تیم ملی بسکتبال ایران با پرداخت جریمه به ایران بسته شد.

، پرونده خروج بدون اجازه سرمربی آلمانی و پیشین تیم ملی بسکتبال از ایران در حالی هنوز با فدراسیون بسکتبال قرارداد داشت با پرداخت ۱۴ هزار یورو به فدراسیون بسته شد.

علی توفیق، دبیر فدراسیون بسکتبال ضمن تایید این خبر به خبرنگار ورزشی اظهار داشت: در قرارداد «درک باوئرمن» قید شده بود که اگر بدون اجازه ایران را ترک کند باید به فدراسیون جریمه بدهد و اگر ما هم زودتر پایان قرادادش او را اخراج کنیم باید به او غرامت بدهیم.

دبیر فدراسیون بسکتبال در مورد قرارداد سرمربی آلمانی و پیشین تیم ملی و جریمه ناچیزی که بعد از حدود ۲ سال پرداخت کرد گفت: عده‌ای که معتقدند قرارداد فدراسیون بسکتبال با باوئرمن یک قرارداد ترکمانچای و یک طرفه بوده، ار مفاد این قرارداد اطلاع درستی ندارند. 

درک باوئرمن در آبان ماه سال ۱۳۹۴ وی طی مذاکرات جدید با مسئولان فدراسیون بسکتبال، قراردادی ۴ ساله تنظیم کرد.با این حال او در  آذر ماه سال ۱۳۹۵ در حالیکه فقط یک سال از قرارداد جدیدش با فدراسیون ایران می‌گذشت، اقدام به فسخ یک طرفه آن کرد تا بتواند تیم باشگاهی «وورزبورگ» را در بوندس لیگا  همراهی کند.

محمود مشحون، رئیس پیشین فدراسیون بسکتبال زمانی که باوئرمن ایران را ترک کرد گفته بود: هیچ غرامتی نمی‌تواند ضربه‌ای که او به ما زده است جبران کند. او لطمات زیادی به ما زد و برنامه ۴ ساله ما را با مشکل مواجه کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار