داورزنی: بابت افتتاح ساختمان هیئت فوتبال به تاج و همکارانش تبریک می‌گویم

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان بابت افتتاح ساختمان هیئت فوتبال استان تهران به مهدی تاج و دیگر عوامل فدراسیون فوتبال تبریک گفت

خبرنگار ورزشی ، محمدرضا داورزنی در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید هیئت فوتبال استان تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: جا دارد بابت افتتاح ساختمان هیئت فوتبال به مهدی تاج و همکارانش تبریک بگویم. در این ایام شعبانیه شاهد افتتاح خانه فوتبال استان تهران هستیم که در آن برای فوتبال تهران برنامه‌ریزی می‌کنند. مسئولان هیئت فوتبال و کارکنان خیال‌شان راحت است که اینجا ساماندهی‌شده است. همه خیال‌شان راحت است که جایی دارند تا مسائل فوتبال را پیگیری کنند.

وی در خصوص اینکه عمر قهرمانی در بین ورزشکاران دیگر کشورها زیاد است، اما در ایران چنین چیزی نیست، گفت: این موضوع به تمرینات بازمی‌گردد. در گذشته، مصدومان ما برای برخی از رشته‌ها زیاد بودند، به در خصوص کشتی. حتی در رشته‌های گروهی مانند والیبال در بخش بدنسازی آنقدر مشکل داشتیم که از استانداردهای قهرمانی خارج می‌شد. الان همه تمرینات علمی شده و از متخصصان استفاده می‌شود تا عمر ورزشکاران کوتاه نشود. این را هم باید بپذیریم که میدان مسابقه یک رقابت است و ورزشکار قهرمان ما باید با قهرمانان سایر کشورها رقابت کند. ما باید چه در رشته‌های انفرادی و چه تیمی چند نفر را داشته باشیم تا بهترین آنها انتخاب شود. این مسئله به برنامه‌ریزی فدراسیون بازمی‌گردد که چطور نیروهای جدید را ترزیق کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان افزود: یک زمانی جمعیت ایران ۳۴ میلیون نفر بود و الان ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد که ۱۳ میلیون نفر آنها را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند. از دل اینها مطمئناً استعدادهایی پرورش می‌یابند. ما در ووشو در حالی قهرمان می‌شویم که خواستگاه این ورزش چین است. در تکواندو هم چنین شرایطی داریم و یکی از سکوهای قهرمانی برای ما بوده است. در رشته‌های گروهی مانند فوتبال، فدراسیون پنج ستاره بوده و در والیبال هم موفق بوده‌ایم. مدل برنامه‌ریزی این فدراسیون‌ها به گونه‌ای بوده که در رده‌های مختلف آن استعدادیابی شده است. اینکه چرا قهرمانان ما در دوره‌های قبلی موفق بوده‌اند و اکنون نفرات جایگزینی نداریم، اتفاق خوبی نیست و نشان از ضعف ماست. اگر کسی بیاید این موضوع باز هم به خود فدراسیون بازمی‌گردد که چقدر برنامه‌ریزی کرده است.

ادامه دارد ...

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار