سلیمانی: امروز اسکواش ایران به جایگاهی رسیده که یک مدعی جدید در آسیا است

رئیس فدراسیون اسکواش گفت: اسکواش پیش از این حتی یک مدال هم نداشت اما در ۴ سال اول دوره فعالیت ما در بخش جوانان و در ۴ سال دوم در بخش بزرگسالان به مدال‌های آسیایی رسیدیم.

مسعود سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی در خصوص نشست روز گذشته ستاد بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و حضور این رشته در این رقابت‌ها اظهار داشت: با توجه به پرونده درخشان اسکواش در مسابقات قهرمانی آسیا که فروردین ماه برگزار شد و همچنین حمایت‌های جانانه وزیر ورزش و کمیته ملی المپیک و ستاد بازی‌ها حضور اسکواش در جاکارتا قطعی شد و تنها تعداد نفرات اعزامی باید مشخص شود که آن هم تا چند روز آینده نهایی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در نشست روز گذشته اعلام کردم که اسکواش پیش از این حتی یک مدال هم نداشت اما در ۴ سال اول دوره فعالیت ما در بخش جوانان و در ۴ سال دوم در بخش بزرگسالان به مدال‌های آسیایی رسیدیم.

رئیس فدراسیون اسکواش تاکید کرد: امروز اسکواش ایران به جایگاهی رسیده است که یک مدعی جدید در آسیا ظهور کرده و مسئولین می‌توانستند با اعزام این تیم به بازی‌های آسیایی باعث شوند تا این رشته تا المپیک ۲۰۲۴ انگیزه بیشتری بگیرد و متحول شود و یا می‌توانستند با عدم اعزام آن باعث خشکیدن این نهال شوند که خوشبختانه مسئولین بهترین تصمیم را گرفتند و اسکواش نیز راهی جاکارتا خواهد شد.

وی در خصوص فرصت چند ماهه تا آغاز بازی‌های آسیایی گفت: کادر فنی امروز برنامه‌های خود را نهایی و چهارشنبه به فدراسیون ارائه می‌دهند. برنامه‌های داخلی و خارجی و همچنین دعوت از حریفان تمرینی خارجی بخشی از این برنامه‌ها است.

سلیمانی در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه ملی‌پوشان فروردین ماه در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کردند و اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتند، بعد از یک هفته استراحت در لیگ حاضر شدند و در این مدت تمرینات غیرمتمرکز داشتند و در مجموع آماده هستند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار