گرمازدگی دوندگان ماراتن در انگلیس در هوای ۲۳ درجه! + تصاویر

در یک دوی ماراتن عمومی که در شهر لندن برگزار شد، گروه زیادی از شرکت کنندگان در هوای ۲۳ درجه دچار گرمازدگی شدند.

، مسابقه دوی ماراتن عمومی لندن در سال ۲۰۱۸، روز گذشته (یکشنبه) انجام شد و در آن هزاران نفر از نقاط مختلف دنیا در این مسابقه که در خیابان‌های لندن برگزار شد، شرکت داشتند اما گروه زیادی از آنها به دلیل گرمازدگی نتوانستند مسابقه را به پایان برسانند. این افراد که تعدادشان هم کم نبود در حالی دچار گرمازدگی شدند که دمای هوای از ۲۳ درجه تجاوز نمی‌کرد.

طبق اعلام نشریه سان انگلیس، این بالاترین دمایی بوده است که برای مسابقه ۴۲ کیلومتری ماراتن لندن به ثبت رسیده است و به همین دلیل گروه‌های آتش نشانی با تجهیزات خود اقدام به خنک‌سازی شرکت کنندگان کردند.

برگزار کنندگان مسابقه به ازای هر یک از ۴۰ هزار شرکت کننده‌ این دوی ماراتن، ۴.۵ لیتر آب آشامیدنی تدارک دیده بودند که این ذخیره در کیلومتر ۱۲ مسابقه به پایان رسید و پس از آن صدها نفر از شرکت کنندگان به دلیل گرمازدگی از ادامه مسابقه انصراف دادند.

این مسابقه اما صحنه‌ها و اتفاقات مضحک دیگری هم داشت از جمله شرکت کنندگانی که برای در امان ماندن از تابش آفتاب و گرمازدگی اقدام به پوشیدن لباس‌هایی به شکل خرچنگ، هشت‌پا و بطری آب کردند و محمد فرح، دونده انگلیسی دارنده مدال طلای دوی ماراتن المپیک به دلیل گرفتن بطری آب اشتباه از برگزار کنندگان با تأخیر مسابقه را آغاز کرد. او که در نهایت نوشیدنی مورد نظرش را گرفت، مسابقه را آغاز کرد و با ثبت زمان ۲ ساعت و ۶ دقیقه و ۲۱ ثانیه ضمن کسب مقام سوم، رکورد انگلیس را در این مسابقه به اندازه ۵۲ ثانیه ارتقا داد.

مسابقه دوی ماراتن لندن با پیروزی الیود کیپچوگه در بخش مردان که برای سومین بار این عنوان را کسب می‌کرد و هموطن او ویویان چیریوت در بخش زنان به پایان رسید.

پیش از این بالاترین دمایی که برای مسابقه دوی ماراتن لندن به ثبت رسیده بود در سال ۱۹۹۶ رخ داد که دمای هوای به ۲۲.۷ درجه رسید و متعاقب آن ۵ هزار نفر به دلیل مشکلات مربوط قلبی و تنفسی مورد مداوا قرار گرفتند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار