قمری: پیش‌بینی می‌کنم دوچرخه‌سواری ۵ مدال در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ کسب کند

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری پیش‌بینی کرد که رکابزنان کشورمان بتوانند ۵ مدال در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ کسب کنند.

خبرنگار ورزشی ، خسرو قمری در پایان مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون دوچرخه‌سواری در پاسخ به این سوال که چرا بررسی عملکرد فدراسیون در سال ۹۵ به سال ۹۷ موکول شده است، گفت: قرار بود مجمع سال ۹۵ در اسفند ۹۶ برگزار شود، اما به سال ۹۷ موکول شد. امیدواریم بتوانیم در آینده مجامع را به روز برگزار کنیم.

وی درباره انتقاداتی که در خصوص طرح سامانه ملی دوچرخه‌سواری در مجمع مطرح شد، گفت: ما باید اطلاعاتی از همه ورزشکاران داشته باشیم، به هر حال در هر کار جدیدی که انجام می‌شود انتقادات وجود دارد و نیاز است که شفاف‌سازی بیشتری صورت بگیرد.

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری درباره رویدادهای مهم سال ۹۷ در این رشته عنوان کرد: دو رویداد مهم یعنی بازی‌های آسیایی جاکارتا و مسابقات کسب امتیاز برای حضور در المپیک را پیش‌رو داریم. خرید لوازم، برگزاری اردوهای داخلی و خارجی و شرکت در مسابقات مختلف از جمله اولویت‌های ما در سال ۹۷ است، من امیدوارم که در هر دو بخش بتوانیم به موفقیت‌هایی برسیم چرا که هر دو حوزه بسیار مهم هستند. 

قمری افزود: اندونزی در دوره‌های گذشته جزو کشورهایی نبود که جایگاهی در رده‌بندی مدالی در بازی‌های آسیایی داشته باشد، اما با توجه به میزبانی‌اش در سال ۲۰۱۸، برخی رشته‌ها را برگزار نمی‌کند و این خطری برای کسب مدال توسط ورزشکاران ما است. باید به ژاپن نیز اشاره کنم که با توجه به میزبانی‌اش در المپیک ۲۰۲۰ سرمایه‌گذاری زیادی در دوچرخه‌سواری کرده است، بنابراین کار ما بسیار دشوار خواهد بود. با این وجود من پیش‌بینی می‌کنم که دوچرخه‌سواران ایران ۲ مدال، در بخش کوهستان و ۳ مدال در بخش جاده و پیست در بازی‌های آسیایی کسب کنند.

وی ادامه داد: باید بگویم که با توجه به پوست‌اندازی دوچرخه‌سواری و خداحافظی تعدادی از قهرمانان پیشین این رشته موضوع داشتن تجربه بسیار مهم است و بر همین اساس رکابزنان باید در رقابت‌های مختلف برای کسب تجربه شرکت کنند. امیدوارم این فضا ایجاد شود که با حل مشکلات مالی بتوانیم به رکابزنان در کسب تجربه بیشتر کمک کنیم.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار