بیرانوند: خواستار حضور نادو یا وادا در لیگ وزنه برداری هستیم/ کارهایی کردیم که که هیچ فدراسیونی جرات انجامش را نداشت

دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: خواستار این هستیم تا نادو یا وادا در لیگ حضور پیدا کنند و از نفرات حاضر در لیگ آزمایش دوپینگ بگیرند.

و به نقل از سایت فدراسیون وزنه برداری، محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه برداری در خصوص برگزاری اردوهای آمادگی تیم‌های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، اظهار داشت: اردوهای مرحله آخر تیم های ملی نوجوانان و جوانان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی رده سنی پایه آسیا از ۵ فروردین ماه در کمپ تیم های ملی آغاز شد.

او ادامه داد: در هر رده سنی ۸ وزنه بردار به این مسابقات اعزام می‌شوند که از امروز در اورگنج ازبکستان استارت خورده است. امیدواریم دو تیم پایه‌ای کشورمان مقام‌های قهرمانی را در این رقابت‌ها به دست آوردند. با توجه به نزدیک بودن رقابت‌های جهانی جوانان، بعضی از نفرات اصلی تیم جوانان به مسابقات آسیایی اعزام نشده‌اند. برهمین اساس اردوی تیم جوانان تعطیل نمی‌شود و دو ملی پوش تیم جوانان زیر نظر محمدحسین برخواه سرمربی تیم ملی بزرگسالان تمرینات خود را ادامه خواهند داد.

بیرانوند گفت: بلافاصله پس از بازگشت نفرات حاضر در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا، ۴ تا ۵ نفر از تیم نوجوانان و تمامی نفرات تیم جوانان اردوهایشان در تهران آغاز می‌کنند. چون اواسط تیرماه سال جاری مسابقات جهانی جوانان و در مهرماه نیز مسابقات المپیک نوجوانان را پیش رو داریم.

محسن بیرانوند در خصوص برپایی اردوهای تیم ملی بزرگسالان، تصریح کرد: اردوی بزرگسالان نیز از ۱۵ فروردین ماه امسال در تهران آغاز شده است و تا ۲۰ اردیبهشت ادامه پیدا می‌کند. ۱۶ ملی پوش در اردوها حضور دارند تا بهترین‌ها برای حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی انتخاب شوند و نهایتاً به مسابقات جهانی اعزام خواهند شد.

دبیر فدراسیون وزنه برداری در خصوص برنامه ریزی لیگ برتر سال ۹۷، تاکید کرد: اولین جلسه هماهنگی لیگ برتر وزنه برداری نیز هفته گذشته با حضور نمایندگان تیم های حاضر در لیگ امسال در فدراسیون برگزار شد. ۸ تیم در رده سنی بزرگسالان و ۱۰ تیم در رده سنی جوانان اعلام آمادگی کردند. در این نشست یک سری آیین نامه جدید لیگ تایید شده است و این آیین نامه ها برای باشگاه‌ها ارسال می‌شود. همچینین تصمیمات خوبی در خصوص مبارزه با دوپینگ گرفته شد. باشگاه‌ها موظف هستند همه جانبه از دستورات فدراسیون جهانی در خصوص مبارزه با دوپینگ اطاعت کنند. وزنه برداران حاضر در رقابت‌های کشوری، لیگ جوانان و لیگ بزرگسالان باید آزمایش بدهند. همچنین خواستار این هستیم تا "نادو" یا "وادا" در مسابقات حضور پیدا کنند و از نفرات حاضر در لیگ آزمایش دوپینگ بگیرند.

دبیر فدراسیون وزنه برداری در خصوص بحث آموزش مقابله با دوپینگ این گونه توضیح داد: آموزش را جدی‌تر از قبل پیگیری می‌کنیم و برای استان های متقاضی کلاس و دوره های مختلف مبارزه با دوپینگ برگزار خواهیم کرد. فدراسیون وزنه برداری نیز در روزهای که مسابقات لیگ یا قهرمانی کشور برگزار می شود، کلاس های آنتی دوپینگ برای حاضران در مسابقات برپا می کند. برای مبارزه با دوپینگ مهمترین امر، بحث آموزش است. رئیس و مسئولان فدراسیون وزنه برداری اساس کار خود را برای مبارزه جدی با پدیده شوم دوپینگ بنا نهاده اند و آموزش را برای ورزشکاران و مربیان برنامه ریزی کرده اند.

دبیر فدراسیون وزنه برداری در خصوص مثبت اعلام شدن تست‌های ۳ وزنه بردار کشورمان، اظهار داشت: لیست اسامی وزنه بردارانی که تست دوپینگ شان از سوی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ کشور (نادو) اعلام شده است نمونه های آنها در مسابقات کشوری و لیگ مثبت اعلام شده است و برای اردوهای تیم ملی نبوده است.

وی ادامه داد: سه سال گذشته کارهای موثری برای ریشه کن کردن دوپینگ انجام دادیم که هیچ فدراسیونی جرات انجام این کار نداشت و بستری برای این مهم، فراهم نمی‌کرد. در این راه جسورانه قربانی زیادی گرفته می شود و اگر کسی برای مبارزه با دوپینگ ایمان راسخی نداشته باشد از وزنه برداری حذف می شود.

بیرانوند در پایان خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان یک قدم هم به عقب برنمی گردیم و از هیچ تلاش دریغ نمی کنیم. مدیریت فدراسیون وزنه برداری به این موضوع ایمان راسخ دارد. اگر ما الان کوتاه بیایم و مشکلی پیش بیاید آیندگان ما را هیچ وقت نمی بخشند. چطور که ۱۰ سال پیش با سهل انگاری برخی از مسئولان، تست دوپینگ وزنه برداران ما در مسابقات بین المللی مثبت اعلام شد تا حالا این مجموعه متضرر شود. خواست ملت ایران و مدیران کلان کشورمان این است که هر چه قدرتمندتر مقابل پدیده شوم دوپینگ بایستیم. خط قرمز فدراسیون وزنه برداری نیز دوپینگ است و یک قدم از راهی که پیش گرفته ایم پا پس نمی کشیم و کوتاه نمی آیم تا ورزشکاران پاک به مسابقات اعزام شوند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار