دیدار رئیس کنفدراسیون راگبی آسیا با رئیس کمیته ملی المپیک

رئیس کنفدراسیون راگبی آسیا با حضور در کمیته ملی المپیک با رضا صالحی امیری دیدار و گفت‌وگو کردند.

و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، «رضا آقا حسین» رئیس کنفدراسیون راگبی آسیا به همراه رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و رئیس انجمن راگبی ایران با حضور در کمیته ملی المپیک با رضا صالحی امیری، رئیس این کمیته دیدار و گفتکو کردند.

  در این دیدار که با حضور شاهرخ شهنازی دبیر کل، محمد علیپور عضو هیئت اجرایی و رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و حسن میرزا آقا بیک رئیس انجمن راگبی ایران در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد ، رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران اظهار داشت: بدون تردید ورزش نقش بسزایی در رشد و تعاملات فرهنگی بین کشور ها داشته و امیدوارم که مسئولان فدراسیون شرایطی را برای بازدید شما از اماکن تاریخی و فرهنگی ما بوجود آورند به خصوص که صحبت‌های بسیاری از حمایت‌های شما از راگبی ایران شده که بنوبه خود جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: راگبی در کشورمان طی سال‌های اخیر رشد خوبی داشته و با حضور این عزیزان توانسته موفق تر از قبل  نشان دهد به طوری که الان راگبی در ۲۰ استان فعال است چرا که مدیران، ورزشکاران و در کل خانواده راگبی علاقه مندی خود را برای  توسعه این ورزش پرمخاطب نشان داده است.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطر نشان کرد: همانطور که کمیته ملی المپیک از این رشته با توجه به اینکه جذابیت دارد و نشاط آور است جهت رشد و ارتقای بیش از پبیش آن، قول همه  نوع همکاری  با مسئولین فدراسیون انجمن راگبی می دهد و از آنها پشتیبانی می‌کند، بالطع انتظار داریم شما هم این قول را بدهید که دوستان ما بتوانند در عرصه آسیا و جهان  صاحب کرسی‌های بین المللی شوند.

پس از صحبت‌های رئیس کمیته ملی المپیک  شاهرخ شهنازی ضمن ابراز خوشحالی از رشد این رشته در کشور گفت: خوشبختانه شناخت خوبی از راگبی دارم، دختران و پسران علاقه مند بسیاری به این رشته روی آورده و به آن مشغول هستند، راگبی رشتهای جذاب و پرطرفدار در دنیاست و بسیاری از کشورها اخبار آن را پیگیری می‌کنند.

شهنازی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش‌ها و پیگیری‌های دوستان در فدراسیون و انجمن راگبی شاهدیم چند مدتی است حتی از سوی رسانه ها و صدا و سیما بهای لازم به این رشته داده می‌شود  که بیانگر تعامل  و زحمات مسئولان این رشته در داخل کشور است.

رضا آقا حسین رئیس کنفدراسیون راگبی آسیا ضمن ابراز خوشحالی از سفر به ایران ابراز داشت: از رئیس کمیته ملی المپیک بابت موافقت برای برگزاری این نشست تشکر می‌کنم چرا که بخوبی می‌دانم کمیته ملی المپیک به دنبال آماده سازی اعزام کاروانی قدرتمند به بازی‌های آسیایی و المپیک جوانان است و  مشغله بسیاری دارد و این امر نشان دهند نگاه مثبت و حمایتی شما از رشته راگبی است.

وی تصریح کرد: راگبی ایران در حال تبدیل  شدن به یکی از ارگان‌های رسمی و قدرتمند آسیا است و شک ندارم با حمایتهای وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و فدراسیون در آینده ای نزدیک  به رشته ای پر طرفدار همچون کشتی در ایران تبدیل خواهد شد و بطور قطع برای کسب کرسیهای مهم تر در قاره و جهان حمایتهای لازم را از ایران خواهیم داشت.

در خاتمه حسن میرزا آقا بیک رئیس انجمن راگبی ایران ضمن تقدیر از رئیس کمیته ملی المپیک و حمایتهای علیپور رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی و رئیس کفدراسیون آسیا به ارائه گزارشی از عملکرد راگبی طی چند سال اخیر و برنامه های آن در آینده پرداخت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار