سجادی: ۹۰ درصد کار ثبت‌نام کاروان ایران انجام شده است/ تیم‌ها ۴ تا ۵ روز قبل از شروع مسابقات‌شان اعزام می‌شوند

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی در نشست خبری صبح امروز خود به تشریح آخرین وضعیت کاروان ایران پرداخت.

خبرنگار ورزشی ، نشست خبری نصرالله سجادی، سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی در نشست خبری صبح امروز به تشریح آخرین وضعیت کاروان ایران پرداخت. وی در ابتدای این نشست اظهار داشت: اعیاد شعبانیه و سال جدید را تبریک می‌گویم و امیدوارم سال موفقیت برای ورزش کشور باشد.این دوره بازی‌هیا آسیایی تفاوتی با دوره‌های قبل دارد. در ۱۴ دوره از ۱۸ دوره شرکت کردیم و ۱۵ امین دوره حضور ماست. در این دوره از مسابقات ۴۰ رشته در برنامه بازی‌ها و ۴۶۲ ماده ورزشی در بازی‌ها وجود دارد. طی ۴ دوره گذشته نفرات اعزامی را بررسی می‌کنیم. در مسابقات ۲۰۰۲ بوسان، ۱۲۶ نفرحضور داشتند و ۳۶ مدال کسب کردیم و در رده دهم جدول جای گرفتیم.

وی افزود: در مسابقات آسیایی ۲۰۰۶ دوحه ۲۳۹ نفر از ایران شرکت کرد و  ۴۸ مدال کسب کردیم و در جایگاه ششم ایستادیم. در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو ۳۵۹ نفر شرکت کردند، ۵۹ مدال کسب کردیم و در رده چهارم ایستادیم و در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴، ۲۷۶ ورزشکار در کره حضور داشتند و ۵۷ مدال کسب کردیک و در رده پنجم قرار گرفتیم.

سجادی تاکید کرد: رشد حضور بانوان در این ۴ دوره مشهود است و تعداد مدال طلا نیز رشد داشته است. ۱۰ کشور برتر آسیا در این ۴ دوره نیز مشخص است که در آنها طبق روال گذشته چین، کره‌جنوبی و ژاپن با فاصله قابل توجه اول تا سوم هستند. قزاقستان سه دوره و ایران هم یک دوره چهارم شدند. به غیر از ۳ کشور اول رقیب‌های ایران در بازی‌های آسیایی، قزاقستان به صورت کاملا مشخص و سپس هند، تایلند و ازبکستان هستند و در آخر هم چین تایپه. البته در این دوره اندونزی نیز به عنوان میزبان، رقابت فشرده‌ای برای جایگاه اول تا ششم دارد. میزبان رشته‌هایی که در آن مطرح است را در لیست قرار داده و حتی تغییراتی در اوزان داده و در بوکس اوزان سنگین را حذف کرده است. بازی‌ها در سه منطقه برگزار می‌شود.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ تصریح کرد: بیشترین رشته‌ها در جاکارتا برگزار می‌شود. در حومه جاکارتا فوتبال، دوچرخه سواری، قایقرانی اسلالوم و پاراگلایدر برگزار می‌شود. البته برای فوتبال ۴ شهر در نظر گرفته شده است. سومین منطقه بازی‌ها شهر پالمبانگ است که فوتبال زنان، بولینگ، صخره‌نوردی، اسکیت، روئینگ و آب‌های آرام، سه‌گانه، تیراندازی، تنیس و والیبال ساحلی در آن برگزار می‌شود.

وی گفت: این بازی‌ها از نظر رشته و نحوه برگزاری با دوره‌های قبل فرق دارد از جمله پراکندی رشته‌ها و فاصله جاکارتا تا پالمبانگ. تیم‌های اعزامی به حومه و پالمبانگ به محض ورود به اندونزی عازم شهر‌ها می‌شوند. مسابقات چهار رشته قبل از افتتاحیه شروع می‌شود. هندبال از ۲۲ مرداد، فوتبال آقایان از ۲۳ مرداد تا ۱۰ شهریور، بسکتبال از ۲۳ مرداد و واترپلو ۲۵ مرداد و قبل از افتتاحیه آغاز می‌شود و این تیم‌ها زودتر اعزام می‌شوند.

سجادی یادآور شد: ما باید بر اساس رشته‌های اعزامی ثبت‌نام اولیه را انجام دهیم که همه کشورها معمولا همه رشته‌ها را اعلام می‌کنند که سه ماه پیش این کار انجام شده است. سپس ثبت نام بر اساس اسامی است که می‌توان تا چند برابر ظرفیت اعلام شود که افراد اعزامی باید از بین همین افراد باشند. ما تمام اسامی را گرفتیم که کار زیادی هم برد و تقریبا ۹۰ درصد کار انجام شده و از کار جلو هستیم. ۱۰ درصد باقیمانده هم به دلیل نقص در پاسپورت‌ها است که حل می‌شود. ما ارتباط نزدیکی به کمیته برگزاری بازی‌ها داریم. در خصوص اسکان همه هیئت اعم از ورزشکاران، کادر سرپرستی، پزشکی و خبرنگاران و سایر افراد صحبت شده است. اخذ مجوز سلاح و مهمات انجام شده و قرنطیه اسب‌ها و داروها انجام شده است.

وی اظهار داشت: دفترچه مربوط به بازی‌ها برای فدراسیون‌ها ارسال شده است. محدودیت‌های سنی در برخی از رشته ها وجود داشته است که روی آنها تاکید داشته‌ایم. جلسه‌ای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت برای غرب آسیا، مرکزی در قرقیزستان برگزار می‌شود که به صورت مقدماتی اسامی و رشته ها را چک می‌کنند که همکاران ما در این جلسه شرکت و خودم هم به عنوان سرپرست خواهم رفت. در حاشیه آن نیز کارگاهی نیز در مورد المپیک ۲۰۲۰ برگزار می‌شود. برنامه پروازی نیز با هماهنگی فدراسیون‌ها نهایی شده است. تیم‌ها ۴ تا ۵ روز قبل از شروع مسابقات‌شان اعزام می‌شوند. ۱۴ گروه پرواز رفت و ۱۴ گروه پرواز برگشت خواهیم داشت. ۱۴ و ۱۶ مرداد کادر سرپرستی اعزام می‌شوند. خط هوایی مشخص شده و هواپیمایی ماهان خواهد بود. که ۹۰ درصد پرواز ها کولالامپور و جاکارتا خواهد بود.

سرپرست کاروان ایران خاطرنشان کرد: جلساتی با فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شده و کار آنها شروع شده و سنجش مسائل پزشکی تیم‌ها از ۱۰ روز پیش آغاز شده است. کنترل دوپینگ از تمام شرکت کنندگان انجام می‌شود. کادر سرپرستی جلسات منظمی را از بهمن ماه آغاز کرده است و کارهای هماهنگی انجام شده است. از اردیبهشت جلسات منظم با مربیان و سرپرستان انجام می‌شود. تلاش می‌کنیم بالای ۹۵ درصد کارها در تهران انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که در مورد ترافیک و اینترنت میزبان نگرانی‌هایی وجود دارد، گفت: اینها را خودمان هم شنیدیم. راجع به این مسائل صحبت شده و ظاهرا گفته‌اند جای نگرانی نیست.

ادامه دارد...

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار