کارمبئو: حالا ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی را هم از ایران می‌شناسم + عکس

چهره‌های ورزشی از غرفه فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای در ششمین دوره همایش اسپورت اکورد بازدید کردند.

و به نقل از سایت فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، کریستین کارمبئو، ستاره مشهور فوتبال فرانسه که مشاور توسعه فوتبال است و با باشگاه‌ها و فدراسیون‌های مختلفی همکاری دارد، از غرفه فدراسیون بین المللی زوخانه‌ در ششمین دوره همایش جهانی اسپورت آکورد که از صبح امروز در شهر بانکوک تایلند برگزار شده، بازدید کرد.

وی پس از آشنایی با فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، گفت: از ایران علی دایی، کریم انصاری فرد، مسعود شجاعی و احسان حاجی صفی را می‌شناسم. حالا این ورزش هم در لیست موضوعاتی است که از ایران می‌دانم.

کارمبئو اظهار امیدواری کرد که ورزش زورخانه ای بتواند در جهان توسعه یافته و به جایگاه مطلوبی برسد.

آنتونی گو، نایب رئیس فدراسیون جهانی ووشو نیز در بازدید ظهر امروز خود از غرفه فدراسیون بین المللی ورزشهای زورخانه‌ای عنوان کرد: این ورزش جذابیت‌هایی دارد که می‌تواند برای مردم قابل توجه باشد و بتواند زمینه گسترش آن را فراهم کند.

وی ادامه داد: موسیقی زنده و جذاب، گوناگونی حرکات و تنوع بالا و ... موضوعاتی هستند که می‌تواند به ورزش‌های زورخانهای کمک قابل توجهی کند.

پاتریک مارتین،‌ رئیس فدراسیون جهانی اسکی روی آب نیز بازدید کننده غرفه فدراسیون کشتی پهلوانی بود. وی که نایب رئیس کمیته ملی المپیک فرانسه نیز هست، عنوان کرد: تا به حال از ورزش زورخانه‌ای چیزی نشنیده بودم؛ اما واقعا شگفت زده شدم.

مارتین متذکر شد: به نظرم این ورزش ظرفیت جهانی شدن را دارد و می‌توان در فرانسه نیز اقدامات جالبی انجام داد. واقعا ورزش زورخانه جالب و قابل توجه است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار