تاج: هدف‌گذاری ما در بحث اقتصادی است و هزینه و فایده باید همخوانی داشته باشد/ باید آماده نقد باشیم

رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید که هدف‌گذاری این فدراسیون در سال جاری در بحث اقتصادی است.

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مهدی تاج امروز (یکشنبه) در نشست با رؤسای کمیته‌ها و دپارتمان‌های فدراسیون فوتبال گفت: ارزیابی من از تلاش دوستان در کمیته‌ها و دپارتمان‌ها در سال گذشته مثبت است. سال پرافتخاری را در ۹۶ سپری کردیم و این جز با زحمات شبانه‌روزی تک تک اعضای فدراسیون ممکن نمی‌شد. از این بابت مراتب تقدیر خود را از تلاش‌های صورت گرفته اعلام می‌دارم.

وی در این جلسه که با حضور دبیرکل فدراسیون برگزار شد، ادامه داد: بهترین پاداش برای دوستان و همکاران ارجمند در فدراسیون فوتبال، شادی دل مردم و افزایش امید در میان آحاد جامعه است. بر این اساس، فدراسیون فوتبال، بر خود می‌بالد که در سال گذشته با حضور در میدان های متعدد جهانی، شادی و نشاط را در میان مردم عزیزمان پدید آورد. خاطرات زیبای فراوانی در سال گذشته در ذهن همه ما ثبت شد. روزی که در نخستین روزهای سال ۹۶، ورزشگاه آزادی در حضور بیش از ۱۰۰ هزار تماشاگر شاهد برتری یوزهای ایرانی مقابل چین بود، روز قطعی شدن صعود به روسیه ۲۰۱۸، روز برتری نوجوانان ایرانی مقابل آلمان و مکزیک در جام جهانی، روزهای سومی فوتسال و فوتبال ساحلی در جام جهانی و روز صعود تیم ملی جوانان به جام جهانی همه و همه جزو این ویترین پرافتخار بود.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: سال گذشته در چنین ایامی، نشستی با وزیر محترم ورزش و جوانان داشتیم که در آن اولویت سال ۹۶، صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تعیین شد. بزرگی از بزرگان فوتبال می‌گفت کشورهای دنیا به دو قسمت تقسیم می‌شوند.کشورهایی که در جام جهانی هستند و کشورهایی که نیستند و خوشحالم که به خواست خدا، تلاش کادر فنی، غیرت بازیکنان، حمایت رسانه‌ها و مردم و... ایران عزیز امروز جزو کشورهایی است که در جام جهانی حضور دارند.

تاج ادامه داد: امروز در نخستین روزهای سال ۹۷، هدف گذاری فدراسیون فوتبال برای سال جاری بخش اقتصادی است. همه تلاش ما در سال جاری در فدراسیون می‌بایست بر این نکته معطوف باشد که در بحث اقتصادی فعال عمل کنیم و این دقیقاً در راستای نظر وزیر محترم ورزش و جوانان است. من از آغاز سال جاری، شخصا در ۵ جلسه طولانی مدت با محوریت مباحث مارکتینگ شرکت کرده‌ام. در این جلسات وضعیت امور جاری مربوط به قراردادها بررسی شده و به جمع‌بندی خوبی رسیدیم که ان‌شالله در آینده اثرات وضعی آن روشن خواهد شد.

وی تصریح کرد: در سال جاری، همچنین می‌بایست توجه به اولویت‌ها در دستور کار قرار بگیرد. در واقع هر رویدادی می‌بایست بر اساس هزینه و فایده در فاز اجرا قرار بگیرد و اگر هزینه و فایده همخوانی نداشته باشد، قطعاً آن رویداد نباید در اولویت قرار بگیرد.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: در مرکز ملی فوتبال، در حال حاضر وضعیت خوبی وجود دارد و با زحمات صورت گرفته، قسمت‌های مختلف مطابق با استاندارهای روز فوتبال، در حال ارائه خدمات به قهرمانان ملی در ۱۸ رده هستند. به طور حتم، در سال جاری برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای احداث ساختمان فدراسیون فوتبال در مرکز ملی فوتبال هم انجام خواهد گرفت. ضمن اینکه در سال قبل، به اندازه تمامی سال‌های گذشته در این مرکز هزینه شد و این موضوع می‌بایست ادامه پیدا کند.

تاج در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: در عصر امروز، فضای اینترنت، بر رسانه‌ها سایه افکنده است. روزگاری در همین مملکت دو هفته نامه وزین و عزیز منتشر می‌شدند که کل نیازهای جامعه ورزش را پوشش می‌دادند، اما امروز می‌بینیم که فضای سایبر، لحظه به لحظه اتفاقات جدیدی را رقم می‌زند. این موضوع هیچ ایرادی ندارد و ما باید در فدراسیون فوتبال مهیای نقد باشیم و در معرض پرسش قرار بگیریم و در عوض بلادرنگ پاسخگو باشیم و به صورت متصل برنامه‌های‌مان را ارائه کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: اخیراً در بحث حق پخش مذاکرات مفصلی میان فدراسیون فوتبال و رسانه ملی صورت گرفته و نتایجی هم پدید آمده است. امیدوارم فوتبال و خانواده فوتبال از حقوق حقه خود بهره ببرند. در این باره در آینده نزدیک اطلاع رسانی بیشتر صورت خواهد پذیرفت.

وی افزود: از همه کمیته‌ها و دپارتمان‌ها می‌خواهم در مدت معین تعیین شده، برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت خود را ارائه کنند. طرحی در حال بررسی است که نام آن ویژن ۲۰۲۴ است و در واقع سمت و سوی فوتبال ما را در آن مقطع زمانی نشان می‌دهد. بر این اساس، همه کمیته‌ها و دپارتمان‌ها و صاحب نظران می‌بایست در این مسیر که در واقع قطب نمای فوتبال کشورمان است؛ به شکل جدی مشارکت کنند و برنامه‌های خود را ارائه دهند. امیدوارم روند توسعه در فوتبال ما در همه ابعاد، سیر شتابان به خود بگیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار