گزارش کوریره دلو اسپورت از تمایل شدید ناپولی برای جذب جواهر درخشان ایرانی

وبسایت رسمی توپ - کوریره دلو اسپورت نوشت ناپولی برای جذب ملی پوش ایرانی آلکمار هلند که یکی از مهره های اصلی کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به حساب می آید، تمایل بسیار زیادی دارد.

به گزارش وب سایت نود، روزنامه معروف ایتالیایی در گزارشی به بررسی وضعیت انتقال علیرضا جهانبخش بازیکن آلکمار هلند به ناپولی ایتالیا پرداخته و نوشت جینتولی مدیر باشگاه ناپولی مدتهاست که او را زیر نظر داشته و برای جذب این وینگر ۲۴ ساله ایرانی که در فصل جاری در ترکیب تیم آلکمار ۱۱ گل زده و ۱۰ پاس گل داشته، بسیار علاقمند است.

کوریره دلو اسپورت در ادامه این گزارش نوشت: فوتبال همیشه داستان های عجیب و غیرقابل پیش بینی دارد و سرنوشت عجیبی برای برخی فوتبالیست ها رقم می زند. تیم ملی ایران برای پنجمین بار در رقابت های جام جهانی حضور خواهد داشت؛ البته ایرانی ها هرگز موفق به صعود از مرحله گروهی و راهیابی به دور بعدی نشده اند. ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه با قرعه دشواری روبرو شده و با اسپانیای آندرس اینیستا، پرتغال کریستانو رونالدو و مراکش در یک گروه به رقابت خواهد پرداخت. تیم ملی ایران روز به روز در حال پیشرفت است و سطح فنی و کیفی این تیم به خوبی ارتقا یافته است. ۹ ملی پوش کارلوس کی روش لژیونر هستند و در خارج از ایران بازی می کنند؛ مشهورترین لژیونر ایرانی، سردار آزمون مهاجم ۲۳ ساله تیم روبین کازان روسیه است که تابستان گذشته مورد توجه باشگاه لاتزیو قرار گرفت اما این انتقال عملی نشد. اما در میان تمام ستاره ها و جواهراتی که کی روش در اختیار دارد، علیرضا جهانبخش بازیکن آلکمار هلند درخشان تر از سایر بازیکنان ظاهر شده و در این فصل در فرم ایده آلی قرار دارد.

جهانبخش از نگاه اعداد و ارقام؛ نام کوچک این بازیکن علیرضا است، اما نام خانوادگی او اندکی دشوار است؛ جهانبخش. باشگاه هلندی در سال ۲۰۱۵ و زمانی که جهانبخش ۲۲ سال داشت، او را جذب کرد. وینگر ایرانی آلکمار در رقابت های این فصل لیگ هلند ۱۱ گل به ثمر رسانده و ۱۰ پاس گل داده است. این بازیکن ۱۸۰ سانتی متری قادر است در پست وینگر در هر دو جناح چپ و راست بازی کند. جهانبخش در لیگ برتر ایران بازیکن تیم داماش گیلان بود و با مبلغ ۲۵۰ هزار یورو به تیم نایمخن هلند پیوست، و در آنجا با انجام بازی های بسیار خوب و نمایش های عالی، مورد توجه هواداران این تیم قرار گرفت و بسیار محبوب هواداران بود.

ارزش جهانبخش باشگاه آلکمار هلند پیش از قیمت فروش بازیکن ایرانی را یک میلیون و هشتصد هزار یورو اعلام کرده بود، اما پس از درخشش جهانبخش در ترکیب این تیم هلندی (که در سال ۲۰۰۹ با هدایت لوئیس فان خال و حضور ستاره ای به نام گراتزیانو پله به عنوان قهرمانی لیگ هلند دست یافت) برای فروش ستاره تیمش مبلغ به مراتب بالاتری را اعلام کرده؛ اکنون قیمت فروش جهانبخش به ۸ میلیون یورو رسیده است. کریستیانو جینتولی از مدتها قبل علیرضا جهانبخش را زیر نظر داشته و مایل است تا او را به خدمت بگیرد. نفوذ از جناحین، ارسال پاس های دقیق، قدرت دریبل زنی، مالکیت توپ، و حضور در کارهای دفاعی تیم از جمله ویژگی های برجسته و بارز جهانبخش است. او حتی برخی مواقع تا میانه های میدان یعنی تا خط هافبک بر می گردد و توپ گیری می کند. این بازیکن جوان یکی از مهرهای اصلی تیم ملی ایران در جام جهانی به شمار می رود که در ۳۲ بازی ملی که به میدان رفته، ۳ گل به ثمر رسانده است.

رؤیای جهانبخش در فصل جاری؛ جهانبخش در حال حاضر در آلکمار و زیر نظر مربی این تیم فان دن بروم بازی می کند و در حال حاضر این تیم در رده سوم جدول رده بندی لیگ هلند قرار دارد. زمانی که نایمخن به دسته پائین تر سقوط کرد، جهانبخش بازیکن این تیم بود اما در دسته دوم لیگ هلند هم همراه نایمخن ماند و در بازگشت مجدد این تیم به لیگ برتر نقش مهمی داشت. وی در سال ۲۰۱۵ به آلکمار هلند پیوست و تا سال با این تیم قرارداد دارد. این تیم هلندی در سال ۲۰۱۵ زودتر از رقبایی چون اندرلخت بلژیک، سلتیک گلاسکو اسکاتلند، پی استقلال تهران وی آیندهوون و آژاکس آمستردام دست به کار شد و او را از دست تیم های علاقمند و خواهانش درآورد. بازیکن شماره هفت آلکمار، قهرمانی در جام حذفی هلند را آرزو و رؤیای خودش می خواند. آنها اکنون به دیدار فینال جام حذفی هلند راه یافته اند و برای قهرمانی در جام حذفی حریف نامداری چون فاینورد را پیش رو دارند.

 

۲۰۸۱ 

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار