ابراهیم‌زاده: سپاهان و تراکتورسازی باید در لیگ برتر بمانند تا تنور این رقابت‌ها داغ باشد/ فکر می‌کنم انتظارات را برآورده کرده‌ام

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: فکر می‌کنم انتظاراتی را که از من بوده است، برآورده کردم، به جز شکست مقابل پیکان که در دقیقه چهار گل خوردیم.

خبرنگار ورزشی از تبریز، منصور ابراهیم‌زاده پس از تساوی یک - یک تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز گفت: باید از باشگاه تراکتورسازی تشکر کنم که امکانات و شرایط خوبی برای تمرین ما فراهم کرد. باید از هواداران خودمان هم تشکر کنم که مسیری طولانی را طی و از ما حمایت کردند تا گلی را که خوردیم، جبران کنیم.

وی ادامه داد: ما شیوه بازی تراکتورسازی را می‌دانستیم. فرزاد حاتمی در نوک حمله این تیم بازی می‌کرد و دانیال اسماعیلی‌فر و ارسلان مطهری از کناره‌ها تلاش می‌کردند با توپ‌های بلند یا ریباندها دروازه ما را باز کنند. همچنین ما می‌دانستیم که به علت خستگی دفاع تراکتورسازی و شرایطی که مدافعان این تیم دارند، می‌توانیم آنها را جا بگذاریم. در هفت هشت دقیقه اول خوب کار کردیم و روی گلی هم که خوردیم می‌دانستیم که تراکتورسازی این‌گونه عمل می‌کند. در نیمه دوم بیشتر بازی درگیرانه‌ای را شاهد بودیم و تلاش کردیم بازیکنان سرعتی و باتجربه خود را به زمین بیاوریم. می‌دانستیم نفوذ آنها از کناره‌ها می‌تواند باعث اشتباه مدافعان تراکتورسازی شود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با تمجید از عملکرد ابراهیم عالمه دروازه‌بان این تیم گفت: او در وقت اضافه توپ خیلی خوبی گرفت و بازی خوبی به نمایش گذاشت. بازی‌های سختی به خصوص مقابل صنعت نفت پیش‌رو داریم و امیدوارم ما و تراکتورسازی عملکرد خوبی در هفته‌های باقیمانده داشته باشیم. این دو باشگاه سرمایه‌های فوتبال ما هستند و باید در لیگ برتر بمانند تا تنور لیگ داغ بماند.

ابراهیم‌زاده در مورد غیبتش  در نشست خبری پیش از این مسابقه تصریح کرد: پروازمان ساعت ۱۲:۳۰ به زمین نشست و همان موقع به ما گفتند که ساعت ۱۲:۳۰ زمان نشست خبری بوده است. اگر از طرف مسئولان ما اهمالی صورت گرفته است، نمی‌دانم. باید از ما می‌پرسیدند که چه زمانی به تبریز می‌رسیم و چه زمانی برای نشست خبری مناسب است. اگر این اتفاق رخ می‌داد ما هم زمان مورد نظر خود را می‌گفتیم و برای نشست خبری هماهنگ می‌کردیم. من آذری‌ها را دوست دارم و دوست داشتم که در این نشست حضور داشته باشم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا مسئولیت سپاهان را در این شرایط بحرانی قبول کرده است، خاطر نشان کرد: چه ما و چه تراکتورسازی باید اعتمادبه‌نفس لازم را پیدا کنیم. هر وقت برای انسان نگرانی پیش می‌آید او نمی‌تواند به خوبی از انرژی مثبتش استفاده کند. در این مدت کار کردیم و تغییراتی به وجود آوردیم که مهم‌ترین آنها تقویت توان روحی و روانی و خودباوری بازیکنان بود. پس از اینکه ما در این مسابقه گل خوردیم انگار آب سردی روی بازیکنان ما ریخته شد و باید بازیکنان را به شرایط آرمانی بازگردانم. به‌عنوان یک اصفهانی و سپاهانی به من گفتند که به تیم کمک کنم و می‌دانستم که نمی‌توانیم نفرات لازم را به تیم اضافه کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اظهار داشت: فکر می‌کنم انتظاراتی را که از من بوده است، برآورده کردم، به جز شکست مقابل پیکان که در دقیقه چهار گل خوردیم و همین تیم با ارائه یک بازی دفاعی و با ۹ بازیکن توانست تراکتورسازی را ببرد، در سایر دیدارها خوب بازی کردیم.

ابراهیم‌زاده در پاسخ به این پرسش که چه عواملی باعث شده دو مدعی قهرمانی در لیگ برتر اکنون برای بقا بجنگند، گفت: چه تراکتورسازی و چه سپاهان باید قبول کنند که سقوط نمی‌کنند، چون اسم و قدرت آنها خیلی تاریخ‌ساز است. اگر هر دو تیم را رصد کنید می‌بینید که تغییرات زیادی در کادر فنی و بازیکنان دو تیم ایجاد شده که این تغییرات در سپاهان خیلی بیشتر بوده است. تغییرات به وجود آمده ممکن است مثبت نباشد و ثبات لازم را به وجود نیاورد. فکر می‌کنم این تغییرات بیشتر موجب رقم خوردن چنین شرایطی برای دو تیم بوده است. ما در هر بازی با ترکیب متفاوتی به میدان می‌رویم و همین اتفاق برای تراکتورسازی هم رخ داده است.

وی افزود: تراکتورسازی هم در دو بازی پشت‌ سر هم از فرزاد حاتمی در نوک حمله استفاده نکرده است و محمد ابراهیمی یا احسان پهلوان را در این پست دیده‌ایم. مسلمی‌پور، شربتی یا حتی اسماعیلی‌فر هم در تراکتورسازی تغییراتی داشته‌اند. خط هافبک تراکتورسازی بهتر از سایر خطوط این تیم است، چون هافبک‌های این تیم ثبات دارند. مهدی کیانی ثبات کاملی داشته، وظیفه خود را می‌داند و به دامنه حرکتش در طول بازی آگاه است، اما این را در خطوط دیگر مشاهده نمی‌کنیم، عدم ثبات این مشکلات را برای تراکتورسازی و سپاهان و به خصوص برای ما ایجاد کرده است. دروازه‌بان و چهار مدافع ما نسبت به نیم‌فصل اول تغییر یافته‌اند، یعنی ۹۰ درصد تیم ما تغییر کرده است. ما دو ترکیب ثابت هم نداشته‌ایم. با روندی که سپاهان و تراکتورسازی دارند، فکر می‌کنم سال آینده این دو تیم می‌توانند موفق باشند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد فشردگی بازی‌های لیگ برتر به خصوص در نیم‌فصل دوم تصریح کرد: این برای همه تیم‌هاست. صحبتی بود که بازیکنان تراکتورسازی روز چهارشنبه ریکاوری کردند و پنجشنبه تمرین نکردند. اگر هدف استراحت بوده بازیکنان این تیم باید زودتر به تبریز باز می‌گشتند تا شرایط بهتری داشته باشند. تیم‌هایی که کمبود بازیکن دارند با این مشکل مواجه هستند. می‌بینیم که در تیم‌هایی چون استقلال، ذوب‌آهن و پرسپولیس بازیکنان تأثیرگذاری وجود دارد. تراکتورسازی هم در خطوط هافبک و حمله بازیکنان لازم را در اختیار دارد، اما شاید در خط دفاع با کمبود مواجه است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار