شهریارى: ادعاى کمک سه‌و‌نیم میلیاردى به تراکتورسازی صحت ندارد/ آجورلو مانند مدیران گذشته بودجه مصوبى نداشت

قائم‌مقام باشگاه تراکتورسازی تأکید کرد ادعای کمک سه‌و‌نیم میلیاردی به این باشگاه صحت ندارد.

کاظم شهریاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در پاسخ به اظهاراتی که پیرامون کمک‌های نقدی شورای شهر در سال‌های اخیر به این باشگاه مطرح‌ شده است، اظهار داشت: متأسفانه برخلاف ادعای مطرح‌ شده رقم کمک‌های پرداخت‌شده از سوی شورای شهر و شهرداری به‌مراتب پایین‌تر از مبالغ مطرح‌شده بوده و برخی از این ادعاها صحت ندارد.

وی پیرامون بعضی مسائل مطرح‌ شده در این خصوص تصریح کرد: آقای جعفری یکی از مدیران باسابقه و پرتلاش باشگاه تراکتورسازی بوده که زحمات زیادی برای این باشگاه کشیده است، اما متأسفانه اظهاراتی که روز گذشته از قول ایشان اعلام شد خلاف واقعیت است.

قائم‌‌مقام باشگاه تراکتورسازی افزود: حقیقت این است که در ۲ سال گذشته درمجموع به لطف نجفی شهردار سابق تبریز و مساعدت آقای دبیری در برخی مقاطع مجموعاً رقمی در حدود ۷۰۰ میلیون تومان از سوی مجموعه شهرداری به باشگاه تراکتورسازی کمک شده است. از این بابت هم از اعضای شورای شهر و شهرداری تبریز خصوصاً شخص نجفی تشکر کنیم، اما مطرح‌ شدن رقم سه‌و‌نیم میلیارد رقمی بسیار عجیب و باور نکردنی است. ای‌کاش چنین مبلغی تأمین می‌شد که می‌توانست حداقل بخشی از بدهی‌های گذشته را پوشش دهد.

شهریاری گفت: آجورلو در اکثر هفته‌ها و بازی‌های دو فصل اخیر در کنار تیم بوده، اما اگر در بعضی مواقع هم در اردوی تراکتورسازی حضور نداشته، در حال پیگیری مسائل و مشکلات باشگاه بوده است. ای‌کاش آجورلو هم مانند زمان جعفری و سایر مدیران بودجه مصوبی داشت تا دیگر نیازی به تلاش برای درآمدزایی نباشد و به‌راحتی تنها برای هزینه کردن بودجه‌ها در تبریز و در کنار تیم حضور پیدا می‌کرد. متأسفانه چون هیچ بودجه‌ای برای باشگاه وجود ندارد و تمامی منابع مالی از طریق تلاش‌ها و همین جلسات تأمین می‌شود.

وی ادامه داد: مدیرعامل پیش‌ از این اعلام کرد در ۲ سال ۴۵ میلیارد تومان برای این باشگاه درآمدزایی شده که ادعای درستی است و اگر هزینه هر فصل را در حدود ۲۰ الی ۲۵ میلیارد برآورد کنیم، می‌توان گفت این میزان درآمدزایی برای تأمین هزینه‌های باشگاه کافی است اما فراموش نکنیم که در سال ۹۶ در فاصله ماه‌های اردیبهشت تا آبان ماه بیش از ۱۳ میلیارد تومان از بدهی‌های گذشته مربوط به مدیران سابق پرداخت‌ شده است. برخی از این بدهی‌های داخلی و خارجی هم مربوط به دوران جعفری است.

قائم‌مقام باشگاه تراکتورسازی با بیان اینکه کافی است مرور کنیم و به یاد بیاوریم که بازیکنانی مثل جواد کاظمیان، کریم انصاری‌فرد، علی کریمی، امیرحسین صادقی، فرشید طالبی و مرتضی اسدی در زمان کدام مدیران با باشگاه تراکتورسازی قرارداد داشتند، گفت: چرا دستمزد این بازیکنان را مدیریت فعلى باید پرداخت کند؟ آجورلو ادعا کرد تمام هزینه‌های جاری باشگاه را پرداخت می‌کند و با تأمین ۴۵ میلیارد درآمد به وعده خود عمل کرد، اما آیا وعده داده بود که تمام بدهی‌های گذشته را نیز پرداخت می‌کند؟ در گذشته این باشگاه بودجه داشته است، اما با این‌ وجود حقوق بازیکنان پرداخت‌ نشده و از این بابت ۱۳ میلیارد تومان بدهی برای آجورلو باقی‌مانده است. آیا انصاف است که از مدیریت فعلی انتظار داشته باشیم که علاوه بر هزینه‌های جاری با درآمدزایی بدهی‌های گذشته را نیز پرداخت کند؟

شهریاری عنوان کرد: حداقل انتظار ما این بود که تمام بدهی‌ها را پرداخت می‌کردند و از آجورلو می‌خواستند تنها هزینه‌های جاری را تأمین کند که در این راستا هیچ مشکلی نداشت. امسال اگر بیش از ۱۳ میلیارد تومان بدهی را پرداخت نکرده بودیم، هیچ بحران مالی برای تیم به وجود نمی‌آمد و حتی می‌توانستیم مبلغی را از همین حالا برای سال آینده پس‌انداز کنیم اما پرداخت ۱۳ میلیارد تمامی توان و ظرفیت مالی باشگاه را تحت تأثیر قرار داد. با این‌ وجود امیدواریم با ادامه تلاش مدیرعامل بازهم منابع بیشتری تأمین شود و مشکلات مالی باشگاه در روزهای آینده حل شود. از تمامی مدیران سابق و سایر مسئولان شهری و دلسوزانی که به تراکتورسازی علاقه دارند درخواست می‌کنیم در این موقعیت سخت به کمک این باشگاه بیایند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار