مخالفت هوینس با تغییر فرمت برگزاری بوندس‌لیگا

رئیس باشگاه بایرن مونیخ مخالف تغییر فرمت برگزاری مسابقات بوندس‌لیگای آلمان است.

، اخیراً ولفگانگ هولزهاوزر، سرمربی پیشین تیم فوتبال ولفسبورگ پیشنهاد ایجاد تغییراتی در روند برگزاری مسابقات بوندس‌لیگای آلمان داد که برخی از آن استقبال کردند. هولزهاوزر پیشنهاد داد در پایان فصل عادی مسابقات بوندس‌لیگا، چهار تیم بالای جدول برای تعیین قهرمان با فرمت پلی‌آف - به صورت مرحله نیمه‌نهایی و فینال - به مصاف هم بروند. توماس توخل، سرمربی پیشین بوروسیا دورتموند هم از این پیشنهاد استقبال کرد. برخی کارشناسان بر این باورند که این سیستم پلی‌آف می‌تواند بر جذابیت‌های بوندس‌لیگا بیفزاید، لیگی که در پنج سال گذشته در تسخیر بایرن مونیخ بوده و این تیم در فصل جاری نیز در آستانه ششمین قهرمانی قرار دارد.

اولی هوینس در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی « Süddeutsche Zeitung» چاپ مونیخ در واکنش به پیشنهاد مطرح شده در خصوص برگزاری مسابقات بوندس‌لیگا به صورت پلی‌آف گفت: قوانین را تغییر بدهید تنها به خاطر اینکه دیگران توان رقابت ندارند!؟  آیا با این کار آنها دوباره رقابتی خواهند شد؟ نه اینطور نمی‌تواند باشد. این کاملاً ناعادلانه خواهد بود در ضمن بایرن مونیخ به طور غیرقانونی به این موفقیت‌ها نرسیده و کسی نمی‌تواند خلاف این، ادعا کند.

وی ادامه داد: بایرن اکنون در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی آلمان است و احتمالاً به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم راه خواهد یافت، آن وقت می‌خواهند در این مقطع بازی‌های پلی‌آف بوندس‌لیگا را برگزار کنند! فرض مثال ما به فینال لیگ قهرمانان راه یافتیم، سپس ما باید در پلی‌آف بوندس‌لیگا هم به میدان برویم! اصلاً قرار است چطور این بازی‌ها برگزار شود؟

رئیس باشگاه بایرن مونیخ همچنین با اشاه به اینکه تغییر سیستم برگزاری مسابقات بوندس‌لیگا دردی را دوا نخواهد کرد و باشگاه‌ها برای بهتر شدن باید خودشان تلاش کنند، خاطرنشان کرد: ما بر این باوریم که باشگا‌ه‌های دیگر باید بهتر از این کار کنند. ما در باشگاه بایرن مونیخ رئیس خاصی نداریم که به ما پولی بدهد یا مالک آمریکایی نداریم. ما با ۴۰ سال کار مداوم به این جایگاه رسیده‌ایم.

بایرن مونیخ عصر امروز در صورتی که موفق به شکست آگزبورک شود، برای بیست‌وهشتمین بار قهرمان بالاترین سطح فوتبال باشگاهی آلمان خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار