عملکرد بودجه فدراسیون کشتی در ۴ سال گذشته اعلام شد

فدراسیون کشتی در چهار سال گذشته حدود ۳۸۵ میلیارد تومان عملکرد هزینه‌ای – برنامه‌ای داشته که ۸۷ درصد آن از منابع خارج از فدراسیون تامین شده است.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، از مجموع عملکرد هزینه ای – برنامه ای فدراسیون کشتی در چهار سال گذشته حدود ۳۳۵ میلیارد تومان از منابع نقدی و غیرنقدی خارج از فدراسیون  تامین شده است.

همچنین فدراسیون کشتی ۱۰.۵ میلیارد تومان از سیزده میلیارد تومان بدهی دوران مدیریت گذشته( قبل ۹۳) را نیز پرداخت کرده است و در صورت تحقق کامل بودجه فدراسیون در سال ۹۶ از سوی وزارت ورزش و جوانان و کمیته المپیک تا انتهای ماه جاری، عملا فدراسیون کشتی هیچ گونه بدهی را در سال ۹۵ و ۹۶ نخواهد داشت.

در ادامه نکاتی از عملکرد هزینه ای – برنامه ای فدراسیون کشتی به همراه جدول عملکرد هزینه ای- برنامه ای چهار سال مورد نظر، به شرح زیر اعلام می شود:

نکته ۱: با توجه ارائه شده در جدول فوق الذکر، عملکرد هزینه ای و برنامه ای  فدراسیون کشتی ازابتدا سال ۹۳ لغایت پایان سال ۹۶ (به مدت چهار سال) مبلغ ۳۸۴.۸۵۶.۶۲۴.۵۹۷ تومان  بوده است. لازم به توضیح است، آورده فدراسیون کشتی در بخش نقدی و غیر نقدی  در دوره چهار ساله یاد شده، ۸۷ درصد  از کل منابع دریافتی و هزینه شده در سال های مذکور، به مبلغ۳۳۵.۹۳۶.۳۹۶.۵۵۷ تومان می باشد.

نکته ۲: تعهدات مالی ایجاد شده توسط فدراسیون کشتی ایران در سال۹۶و۹۵، معادل چهار میلیارد و هفتصد تومان بوده است. درصورتی که بر مبنای تفاهم نامه فی مابین وزارت ورزش و جوانان و نیز کمیته ملی المپیک با فدراسیون کشتی، منابع نقدی سال ۹۶ فدراسیون، تا انتهای فروردین ماه سال ۹۷، به طور کامل تخصیص یابد، تقریبا کل تعهدات ایجاد شده از سوی فدراسیون در سال های مذکور تسویه می شود.

نکته ۳: کل معوقات فدراسیون کشتی پیش از سال ۹۳(تعهدات مربوط به دوره های مدیریتی پیشین)، مبلغی  نزدیک به ۱۳ میلیارد تومان بوده است که از سال ۹۳ تا پایان سال ۹۶، ۱۰.۵ میلیارد تومان از معوقات مذکور  نیز پرداخت شده است.

نکته ۴: لازم به توضیح است در گزارش عملکرد هزینه ای - برنامه ای فوق الذکر، عملکرد هزینه ای- سرمایه ای فدراسیون کشتی و هماهنگی ها و اقدامات صورت گرفته در جذب منابع خارج از فدراسیون از سایر نهادهای عمومی و غیردولتی، در ساخت اماکن مربوط به فعالیت های اختصاصی کشتی درج نگریده است، که از جمله می توان به ساخت "آکادمی بین المللی کشتی کشور" با مشارکت "بانک محترم پاسارگاد" اشاره داشت، که حداقل آورده ای معادل ۳۵ میلیارد تومان (بدون تجهیزات)  برای کشتی کشور به همراه داشته است.

نکته ۵: همچنین لازم به توضیح می داند، هیئت کشتی استان های کشور، در تامین سهم گسترده ای از منابع نقدی و غیرنقدی خارج از فدراسیون، برای انجام فعالیتهای داخلی- استانی ، داخلی- ملی و حتی بعضا داخلی- بین المللی در چهارسال یادشده، نقش بسیار موثری را دارا بوده اند،  که بدینوسیله ضمن اعلام سپاسگزاری از تمامی مدیران محترم هیئت مذکور، به منابع ذیربط نیز در گزارش یادشده اشاره ای شده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار