تیم بازماندگان قتل و عام مسلمانان میانمار و رؤیای حضور در جام ملت‌های آسیا

گروهی از بازماندگان فوتبال دوست نسل‌کشی مسلمانان در میانمار اقدام به تشکیل یک تیم فوتبال کرده‌اند.

، گروهی از پناهجویان بازمانده از قتل و عام مسلمانان میانمار موسوم به «روهینگیا» که از این کشور خارج و به مالزی مهاجرت کرده‌اند، در این کشور اقدام به تشکیل یک تیم فوتبال کرده‌اند تا به دنیا نشان دهند با یک زندگی بدون فشار و سرکوب‌، از چه جایگاهی می‌توانند برخوردار باشند.

این گروه که از نسل‌کشی و قتل و عام مسلمانان غرب ایالت راخین میانمار جان سالم به در برده‌ و سال ۲۰۱۵ در مالزی پناهنده شدند، در مالزی تیمی تحت عنوان «روهینگیا» تشکیل داده‌اند.

محمد نور، مؤسس و مدیر این تیم به خبرگزاری آنادولو، گفت: این تیم تأسیس شده تا صدای مسلمانان راخین در دنیا باشد و نشان دهد که مردم راخین هم می‌توانند موفق باشند. تا به امروز ما فقط شنونده اخباری بد درباره راخین بوده‌ایم. هدف ما این است که کاری کنیم که از راخین خبرهای خوبی هم منتشر شود.

نور با بیان اینکه مسلمان راخین در سراسر دنیا، شامل باشگاه‌هایی در کانادا، استرالیا و ایرلند توپ می‌زنند، از امید آنها برای تشکیل یک تیم ملی از بازیکنان شاغل در این باشگاه‌ها خبر داد. وی افزود که در سال ۲۰۲۰، کنفدراسیون اتحادیه‌های مستقل فوتبال، تورنمنتی در قالب یک جام جهانی برای اقلیت‌ها برگزار خواهد کرد.

نور عنوان کرد: هدف ما راهیابی به این جام جهانی است. همچنین می‌خواهیم به جام ملت‌های آسیا برویم.

مؤسس تیم روهینجیا در ادامه از امیدواری خود برای حمایت شدن از سوی دولت‌های مالزی و ترکیه برای کسب موفقیت در عرصه بین‌المللی گفت و اظهار داشت: در صورتی که از ما برای انجام یک بازی دوستانه دعوت به عمل آید، قطعاً حاضریم برابر تیم ملی ترکیه به میدان برویم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار