باقرزاده: افراد اضافه همراه تیم اعزام نمی‌کنم/ تکرار پنجمی بازی‌های آسیایی سخت است

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: امسال بازی‌های آسیایی سختی را در پیش داریم، اندونزی میزبان رشته‌هایی را وارد کرده که شانس مدال دارد.

فضل‌الله باقرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: از آسیا جزو ۲۴ نفری هستم که در کمیسیون‌های جهانی عضو هستم و در سایت آسیا این موضوع ثبت شده است. در سال ۲۰۱۷ انتخابات فدراسیون جهانی برگزار شد. کمیسیون ارتقا، ارتباطات و مارکتینگ هم یکی از کمیسیون‌ها بود که حضور من کمک زیادی به شمشیربازی خواهد کرد.

وی تاکید کرد: جزو ۱۰ نفر منتخب برای این کمیسیون نبودم و در بین ۳۰ کاندیدا نفر یازدهم بودم و بعد از فوت یکی از اعضا من به عنوان نفر بعدی وارد کمیسیون شدم. کمیسیون ارتقا و ارتباطات و مارکتینگ در واقع شامل سه بخش است. در موضوع ارتقا با توجه به اینکه ایران در حال توسعه در این رشته است حضور من می‌تواند مثمرثمر باشد، در بحث ارتباطات هم پیش از این با توجه به نتایج ایران در جهان و المپیک بارها در بخش تجهیزات از فدراسیون جهانی کمک گرفتیم و مطمئنا حالا و با حضور در این کمیسیون در بحث ارتباطات هم رشد بیشتری خواهیم داشت در موضوع مارکتینگ هم شرایط بهتری را شاهد خواهیم بود.

باقرزاده افزود: عضو هیئت اجرایی کنفدراسیون شمشیربازی آسیا هم هستم و این باعث می‌شود تا در جریان همه اتفاقات و مسائل این رشته باشم. حضور نمایندگان ایران در کرسی‌های جهانی به رشته‌های ورزشی کمک زیادی می‌کند. در شمشیربازی در کمیسیون قوانین، تجهیزات ورزشی و پزشکی ورزشی نیز نماینده داریم و همه این جایگاه‌ها برای رشد شمشیربازی اهمیت زیادی دارد.

وی گفت: ما در آسیا ارتباطات خوبی داریم و در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ ناظر فنی آقای فاریابی از ایران خواهد بود که این ارتباط خوب ایران را نشان می‌دهد. این کرسی‌ها مربوط به شخص نیست بلکه باید منافع ملی در آن اولویت باشد. اگر من رئیس فدراسیون نبودم این جایگاه را کسب نمی‌کردم و حالا که این جایگاه هست باید ملی فکر کنم و تنها به جایگاه ایران توجه کنم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی تاکید کرد: در سال اعزام‌های زیادی داریم اما به گونه‌ای برنامه ریزی کردیم که در بحث اعزام‌ها کمترین هزینه را داشته باشیم. من افراد اضافه همراه تیم اعزام نمی‌کنم. در مسابقات کره جنوبی ۴ نفر اعزام می‌شوند. پیمان فخری در اعزام‌ها سرمربی، مربی و هم سرپرست تیم است و حتی گاهی کار ماساژور را هم انجام می‌دهد. من می‌توانم ۸ نفر را اعزام کنم ولی این موضوع هزینه زیادی دارد. فدراسیون ما با وجود اعزام‌های زیاد، بدهی ندارد. حتی خودم سعی می‌کنم همراه تیم نباشم تا صرفه جویی شود. وقتی تیم قرار است به مکزیک اعزام شود و هزینه بلیط هر نفر ۱۰ میلیون تومان است چرا باید همراه تیم بروم؟ با این صرفه جویی‌ها می‌توانم در جای دیگر تیم را به مسابقات اعزام کنم.

وی تصریح کرد: در شرایطی که دولت و نظام با مشکلات مالی رو به رو است حق ندارم هزینه اضافه انجام دهم. من حتی برای مدت حضور بچه‌ها هم به دنبال کم کردن هزینه‌ها هستم و هزینه اضافه را ایجاد نمی‌کنم.

باقرزاده خاطرنشان کرد: تیم سابر ایران در رده پنجم جهان است و اگر این جایگاه را تا سال ۲۰۲۰ حفظ کنیم و جزو ۸ تیم برتر جهان باشیم، به عنوان تیم اول آسیا و با ۴ سهمیه راهی المپیک می‌شویم.

وی در خصوص شرایط شمشیربازان برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی گفت: در اپه مربی خارجی داریم در در تورنمنت ۴ چهار جانبه قراقستان محمد رضایی اول شد. در بخش دختران نیز در اپه و سابر اردویی مشترک را با اوکراین برگزار می‌کنیم. ما در هر سه رشته و در هر دو بخش زنان و مردان در تیمی و انفرادی اسامی را به کمیته ملی المپیک اعلام کردیم اما اسامی در خرداد ماه نهایی خواهد شد.

باقرزاده افزود: با حضور صالحی امیری شاهد حمایت از کمیته ملی المپیک هستیم. در شب عید کمیته صددرصد بودجه خود را گرفت و در شرایطی که فدراسیون‌ها مشکلات مالی زیادی داشتند از طرف کمیته پرداختی خوبی صورت گرفت. در سال جدید با پیگیری صالحی امیری و با وجود اینکه دولت بودجه را به مجلس داده بود درصدی به بودجه کمیته اضافه شد و اگر انتخابات زودتر برگزار شده بود و وی زودتر در راس کمیته ملی المپیک قرار می‌گرفت بودجه کمیته حتی ۲ برابر می‌شد.

وی در پایان تاکید کرد: امسال بازی‌های آسیایی سخت است و اندونزی میزبان رشته‌هایی را وارد کرده که شانس مدال دارد. تکرار پنجمی سخت است و باید قبول کنیم که جایگاه چین و کره و ژاپن دست نیافتنی است. قزاقستان هم در جایگاه چهارم قرار دارد و گرفتن این رده از قزاقستان کار سختی است. در رده پنجم هم اندونزی، تایلند، هند و ازبکستان را در کنار خود داریم و باید تلاش کنیم تا بتوانیم این جایگاه را از آن ایران کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار