پرداخت پاداش مدال طلا به کیخا به دلیل ناداوری

رئیس فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرد که به ملی‌پوش کشورمان پاداش مدال طلا تعلق خواهد گرفت.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، در جریان مسابقات جام جهانی ژیمناستیک باکو سعیدرضا کیخا در فینال خرک حلقه در مصاف با هشت نفر برتررقابتها با امتیاز ۱۴.۵۶۶ در رده چهارم ایستاد. این در حالی است که ملی پوش با اخلاق کشورمان در مرحله مقدماتی امتیاز  ۱۴.۷۶۶  را کسب کرده بود و یکی از امیدهای کسب مدال به شمار می رفت اما داوران این مسابقه در اجرای کار کاپیتان تیم ایران با در نظر گرفتن جریمه های زیاد، کیخا را از رسیدن به مدال ناکام گذاشتند.

اختلاف امتیاز کم کیخا با نفر سوم ( سوگینو از ژاپن  - ۱۴.۶۳۳ ) بیانگر این موضوع است و به اذعان برخی از کارشناسان کیخا یکی بهترین های وسیله خرک در جهان است و در این مسابقات هم می توانست بر یکی از سکوها  بایستد.

سعیدرضا کیخا در این پیکارها توانست دو حرکت جدید با عنوان های کیخا ۳ و کیخا چهار را اجرا و به نام ایران و خود در کتاب جهانی ژیمناستیک جهان ثبت کند.

زهرا اینچه درگاهی ، رئیس فدراسیون ژیمناستیک پس مسابقه کیخا و باز ماندن کاپیتان تیم ملی از کسب مدال به علت ناداوری گفت: پاداش در نظر گرفته برای سعیدرضا کیخا معادل مدال طلا است که پس از ورود به ایران به ایشان اهدا خواهد شد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار