کاراته| عسگری و عباسعلی نقره‌ای شدند؛ پورشب و کاتای تیمی در جایگاه پنجم قرار گرفتند

در روز پایانی سومین مرحله مسابقات لیگ جهانی کاراته وان بهمن عسگری و حمیده عباسعلی با شکست در دیدار نهایی به مدال نقره دست یافتند.

، روز سوم سومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در شهر روتردام هلند از صبح امروز آغاز شد و در مبارزه فینال وزن منهای ۷۵ کیلوگرم ، بهمن عسگری به مصاف کن نیشیمورای ژاپنی رفت و ۴ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

او در اولین مبارزه ۲ بر صفر از سد متیوس لیسکووسکی از اسلواکی گذشت. عسگری در دیدار دوم یک بر صفر توماس اسکات امریکایی را برد.در سومین دیدار در حالی که ۳ بر صفر مقابل داستونبیک اتابولاف از ازبکستان پیش بود، حریف هانسوکو شد تا عسگری ۸ بر صفر برنده میدان باشد.وی در چهارمین مبارزه ۴ بر ۲ لوگان داکوستا از فرانسه را برد و راهی دور نیمه نهایی شد. او در نیمه نهایی ۵ بر صفر استانیسلاو هورنا از اوکراین نفر دوم رنکینگ جهان و دارنده طلای بازی‌های جهانی، برنز جهان، ۲ نقره اروپا و ۴ طلا کاراته وان را شکست داد و فینالیست شد.

در دیگر مبارزه فینال امروز و در وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم بانوان، حمیده عباسعلی در فینال به مصاف آیومی یوکوزا ژاپنی رفت و پس از تساوی صفر بر صفر با رای داوران در هانتی شکست خورد و به مدال نقره رسید.
عباسعلی ابتدا ۵ بر یک میرنسا بکتاش از بوسنی و هرزگوین را شکست داد. سپس ۳ بر ۲ حنا آنتونویچ از سوئد را برد. سومین مبارزه عباسعلی ۴ بر یک مقابل ماریا تورس از اسپانیا دارنده عنوان سومی امیدهای جهان در سال۲۰۱۷ پیروز شد.با آسیب دیدگی حریف فرانسوی و اخراج حریف ژاپنی، حمیده عباسعلی به فینال وزن ۶۸+کیلوگرم راه یافت.

همچنین ذبیح اله پورشیب نماینده وزن ۸۷- کیلوگرم کشورمان با شکست ۵ بر ۲ مقابل  آیخان مامایفت آذربایجانی در مکان پنجم قرار گرفت.

پورشیب روز گذشته و در اولین مبارزه ابتدا مقابل محمد الکتبی فرانسوی قرار گرفت و در این دیدار ۲ کاراته‌کا به تساوی یک بر یک رسیدند که این حریف فرانسوی بود که با استفاده از قانون سنشو برنده تاتامی شد. پورشیب در ادامه با حضور در جدول شانس مجدد به مبارزاتش ادامه داد. او در این گروه ابتدا یک بر صفر خیرالدین فریق از تونس را شکست داد. سپس ۴ بر صفر ایگور چیخماروف از قزاقستان را برد و در دیدار سوم جرجیوس تزانوس یونانی در میدان حاضر نشد تا پورشیب برنده تاتامی معرفی شود.

در دیدار رده‌بندی کاتای تیمی نیز تیم شهرداری تبریز با ترکیب سهند اسلامی، فرزاد محمدخانلو و احد شاهین مقابل تیم ترکیه قرار گرفت و۵  بر صفر شکست خورد و به عنوان پنجمی دست یافت.
تیم تبریز روز جمعه ۳ بر ۲ از تیم ایتالیا شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت. این تیم در این گروه ۴ بر یک تیم کرواسی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی رسید.

در این رقابت‌ها ۶۸۳ کاراته کا از ۷۴ کشور حضور دارند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار