بنی‌تمیم: امیدوارم شهنازی تمام تذکرات لالوویچ را منتقل کند/ سالن مسابقات به هیچ عنوان آماده برگزاری جام جهانی نبود

نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: نامه‌ای از اتحادیه جهانی کشتی در مورد صحت خبر استعفای رئیس فدراسیون کشتی ایران و وضعیت فدراسیون برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در ۱۶ اسفندماه به فدراسیون ایران ارسال شد.

و به نقل از رواط عمومی فدراسیون کشتی، حمید بنی‌تمیم، نایب رئیس فدراسیون کشتی در مورد نامه مورد اشاره دبیرکل کمیته ملی المپیک اظهار داشت: شهنازی به این موضوع اشاره نکرده است که اتحادیه جهانی که به صورت دقیق اخبار کشتی ایران را پیگیری می‌کند، روز ۱۶ اسفندماه از فدراسیون کشتی ایران خواسته است که صحت و دلیل استعفای رئیس فدراسیون کشتی ایران و شرایط خودمان برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی را به آن‌ها اعلام کنیم.

بنی‌تمیم تصریح کرد: ما روز ۱۸ اسفندماه(۹مارس)در نامه‌ای به اتحادیه جهانی استعفای رئیس فدراسیون کشتی و شورای فنی تیم‌های ملی را تایید کردیم؛ اما بخاطر مصالح ملی، به دلایل استعفا اشاره نکردیم. از طرف دیگر در حالی که اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان اصلا به تعهدات خود طبق تفاهم نامه موجود در زمینه میزبانی عمل نکرده بود و سالن مسابقات(سالن شهید دانشگاه چمران اهواز) نیز به هیچ عنوان آماده برگزاری جام جهانی نبود، به اتحادیه اعلام کردیم که وضعیت اسپانسر (اداره کل ورزش و جوانان) و پیگیری‌های اجرایی مسابقات، بدلیل شرایط فعلی فدراسیون دچار تردید و مبهم است. چون نخواستیم صحبتی از عدم انجام تعهدات از سوی اسپانسر اصلی خود ( اداره کل ورزش خوزستان) به میان آوریم.

وی تاکید کرد: این نامه دقیقا چهار روز پیش از برگزاری مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی و مخالفت اعضاء با استعفای آقای خادم به اتحادیه جهانی ارسال شده بود. اتحادیه جهانی نیز دوشنبه شب به وقت ایران، یعنی پس از مجمع، نامه لغو میزبانی را به ما اعلام کرد و قاعدتا این اتحادیه از برگزاری مجمع فوق العاده ما اطلاعی نداشته است.

بنی‌تمیم خاطر نشان کرد: ما در این نامه صحبتی از برگزار نکردن مسابقات به میان نیاوردیم. اما نمی‌توانستیم وقتی علی‌رغم همه پیگیری‌های فدراسیون، هیچ کاری برای آماده سازی سالن انجام نداده‌اند و رئیس فدراسیون‌مان هم استعفا داده، دروغ بگوییم که همه چیز آماده است.

وی افزود: بعد از عدم پذیرش درخواست کمیته ملی المپیک از سوی اتحادیه، در جلسه‌ای که دیروز با حضور داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان و شهنازی داشتیم بنا به خواست ایشان، دیشب مجددا نامه‌ای را به اتحادیه جهانی کشتی ارسال و اعلام کردیم استعفا رئیس فدراسیون ایران از سوی مجمع پذیرفته نشده و اگر امکان دارد، جام جهانی کشتی فرنگی در ایران برگزار شود. اکنون منتظر پاسخ اتحادیه جهانی هستیم.

نایب رئیس فدراسیون کشتی در پایان ابراز امیدواری کرد: دبیرکل کمیته بین المللی المپیک مسائل مهم تر مطرح شده در مکالمه تلفنی خود با لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی را نیز به مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک منتقل کند که این مورد بسیار مهمتر از موضوع‌های مطرح شده درمصاحبه اخیر ایشان است. ضمنا لالوویچ پس از گفت‌وگو با آقای شهنازی با فدراسیون کشتی ایران تماس گرفت و اعلام کرد علاوه بر مسئله جام جهانی موارد مهم دیگری نیز را به ایشان متذکر شده‌اند که امیدواریم دبیر کل کمیته ملی المپیک به جدیت این موارد را دنبال کنند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار