درخواست پس گرفتن جایزه اسکار از برایانت به اتهام تعرض جنسی

جنجالی که چندین سال قبل در خصوص ستاره بسکتبال آمریکا شکل گرفت، سبب شده که عده‌ای او را لایق بردن جایزه اسکار ندانند.

، یک گروه از کاربران اینترنتی جنبشی برای جمع آوری امضا جهت پس گرفتن جایزه اسکار بهترین فیلم انیمیشن کوتاه در سال ۲۰۱۸ از کوبی برایانت تشکیل داده‌اند و دلیل آن را عدم صلاحیت اخلاقی این ستاره پیشین بسکتبال آمریکا بابت ماجرایی که سال ۲۰۰۳ رخ داد، عنوان کرده‌اند.

۱۵ سال پیش برایانت به تعرض به یک خدمتکار زن در هتلی در کلورادوی آمریکا متهم شد. او اگرچه به انجام یک حرکت غیراخلاقی اعتراف کرد اما منکر هر گونه تعرض و تجاوز شد و در نهایت این پرونده در سال ۲۰۱۴ با امتناع شاکی از ارائه شهادت در دادگاه و رضایت او مختومه اعلام شد.

با این وجود هنوز برخی با استناد به آن ماجرا، برایانت را فردی فاسد و فاقد صلاحیت دریافت جایزه‌ای در حد و اندازه اسکار می‌دانند و برای پس گرفته شدن جایزه اسکار او تلاش کرده‌اند.

در پیامی که این گروه در صفحه نخست سایت جنبش جمع‌آوری امضا علیه جایزه اسکار برایانت گذاشته، آمده است: جایزه اسکار را از کوبی برایانت که یک متجاوز شناخته شده است، پس بگیرید. مراسم اسکار باید از نامزد کردن متعرضان جنسی برای اهدای جوایزش به آنها خودداری کند. وودی آلن و جیمز فرانکو برای بردن هیچ جایزه‌ای نامزد نشدند اما کوبی برایانت که به یک فقره تعرض جنسی متهم شده بود، نامزد شد.

تا کنون بیش از ۱۷ هزار و ۲۰۰ نفر علیه ستاره سابق تیم بسکتبال لس‌آنجلس لیکرز رأی داده‌اند. این در حالیست که در تاریخ ۹۰ ساله اهدای جوایز اسکار هرگز این جایزه از برندگانش پس گرفت نشده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار