مجمع عمومی فدراسیون ورزش روستایی و محلی برگزار شد

مجمع عمومی سالانه فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی با بررسی عملکرد یکساله این فدراسیون برگزار شد.

، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی صبح امروز (سه‌شنبه) ۲۲ اسفند با هدف بررسی عملکردهای این مجموعه در سال ۱۳۹۶ برگزار شد.

 در این مجمع ابتدا غلامرضا جعفری (رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و عشایری)  در مورد عملکرد این فدراسیون در یک سال گذشته گفت: همه برنامه‌های ما در راستای دو هدف مهم بود. توسعه ورزش‌های کلاسیک در همه عرصه‌ها و فراهم کردن زیر ساخت‌های مناسب برای پیشرفت آن‌ها یکی از اصلی‌ترین اهداف بود.

وی با اشاره به بحث آموزش افزود:  دومین هدف فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی مسئله آموزش  است که با برگزاری دوره‌های آموزشی درصدد توسعه رشته های ورزشی در بین روستاییان و عشایر بودیم.

رئیس فدراسیون ورزش های روستایی وعشایری  ادامه داد: جا دارد از فدراسیون کشتی تشکر کنم که در این یک سال هماهنگی خوبی با ما داشتند تا مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی کشور را در بین ورزشکاران روستایی خود برگزار کنیم. امیدوارم وزارت ورزش و جوانان نیز در ادامه راه ما را یاری کنند.

در ادامه این نشست ژاله فرامرزیان( معاون توسعه ورزش همگانی ) که به عنوان نماینده وزارت ورزش و جوانان در این نشست حاضر بود، با اشاره به اهمیت زیاد ورزش‌های روستایی خاطرنشان کرد: وظیفه معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش، توسعه داشته‌ها در راستای رسیدن وزارت ورزش کشور به اهداف تعیین شده است. مهمترین وظیفه وزارت ورزش ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای ورزش‌های همگانی است تا نشاط و سلامت مناسبی در جامعه ایجاد شود.

وی افزود:  فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی از جمله فدراسیون‌هایی است که در رسیدن وزارت ورزش به هدف خود(توسعه ورزش در کشور) کمک‌های زیادی را انجام می‌دهد و از نزدیک با این موضوع در ارتباط است. به همین دلیل وزارت ورزش و جوانان توجه ویژه‌ای به این مجموعه دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش در ادامه یادآورشد: به دلیل تعداد و تنوع زیاد روستاها در سراسر کشور، مشخص است که وزارت ورزش باید فعالیت بیشتری را در زمینه پیشرفت ورزش‌های روستایی انجام دهد اما، به دلیل کمبود امکانات در روستاها این کار تا حدودی مشکلاتی را به همراه دارد. با توجه به این مسائل و دغدغه زیاد وزیر "مسعود سلطانی‌فر" برای توسعه ورزش‌های روستایی و همگانی شدن ورزش، قطعا این مشکل‌ها با برنامه‌ریزی‌های مناسب برطرف می‌شود.

فرامرزیان در پایان قول پرداخت بودجه به هیات های استانی را داد و دراین باره گفت: باتوجه به خواسته شعبانی بهار از طرف توسعه مدیریت و منابع وزارت و ورزش و جوانان کشور قول می دهم که به زودی مبلغ ۱۰ میلیون به حساب هریک از هیات ها واریز می شود.

در اواسط این نشست "غلامرضا شعانی‌بهار" معاون توسعه ورزش‌ همگانی نیز به عنوان نماینده وزارت ورزش و جوانان در این نشست حاضر شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار