گواردیولا: سیلوا نشان داد که فقط یک بازیکن تکنیکی نیست

سرمربی اسپانیایی من‌سیتی در شب نزدیک شدن تیمش به قهرمانی لیگ برتر انگلیس، از هافبک اسپانیایی این تیم تمجید کرد.

، پپ گواردیولا پس از پیروزی ۲ بر صفر منچسترسیتی در خانه استوک و نزدیک‌تر شدن تیمش به قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، از داوید سیلوا تمجید ویژه‌ای کرد.

هافبک بازیساز اسپانیایی منچسترسیتی هر دو گل این بازی را در هر یک از دو نیمه بازی به ثمر رساند تا حاشیه امنیت ۱۶ امتیازی تیمش در صدر جدول حفظ شود.

سیلوای ۳۲ ساله با این گل‌ها، شمار گل‌هایش در این فصل لیگ برتر انگلیس را به ۳۲ افزایش داد و این در حالیست که من‌سیتی هم با کسب پیروزی در دو بازی بعدی‌اش در خانه اورتون در تاریخ ۳۱ مارس و بازی دربی منچستر در ورزشگاه اتحاد در تاریخ ۷ آوریل، برای سومین بار قهرمان لیگ برتر خواهد شد.

پپ گواردیولا پس از بازی ابتدا به تمجید از هموطن خود پرداخت و گفت: من برای داوید سیلوا و گل‌هایی که زد خوشحالم. او در این فصل گل‌های فراوانی به ثمر رساند و دقایق زیادی در میدان حضور داشته است. او ضرباهنگ بازی را به شیوه‌ای بی‌عیب و نقص کنترل کرد. مردم معمولاً درباره تکنیک و توانایی‌های فنی او صحبت می‌کنند و اینکه او نمی‌تواند بازیکنی جنگنده با قدرت فیزیکی بالا باشد اما او امشب نشان داد که این ویژگی را هم دارد. در توانایی‌های او شکی نیست اما خب در دوران بازیگری یک بازیکن همیشه ممکن است مقاطع بدی هم وجود داشته باشد. امشب اما سیلوا بازی را کنترل و به ما کمک فراوانی کرد.

گواردیولا که تیمش اکنون ۸۱ امتیازی است، درباره نزدیک شدن شاگردان به قهرمانی این فصل لیگ برتر هم گفت: ما اکنون دیگر بسیار نزدیک هستیم. ما ۱۲ ماه است که شروع به جمع‌آوری امتیاز کرده‌ایم نه فقط در این بازی. امتیاز گرفتن در خانه استوک‌سیتی همیشه کار سختی است اما ما با ارائه یک عملکرد منسجم بازی را کنترل کردیم و گل هم نخوردیم. حالا سه هفته استراحت داریم و به ابوظبی سفر می‌کنیم تا آنجا در شرایط آب و هوایی بهتر تمرین و تجدید قوا کنیم و قوی‌تر از قبل برگردیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار