کریمی: هیجان‌زده‌ام و تلاش می‌کنم به آرزوی حضور در جام جهانی برسم/ باید به سطح بازی در جام جهانی برسیم

هافبک تیم ملی فوتبال ایران گفت که بازیکنان ایران باید با تمرینات بیشتر به لحاظ بدنی خود را آماده و همسطح بازی‌های جام جهانی کنند.

، علی کریمی درباره تمرینات تیم ملی فوتبال ایران که با حضور تعدادی از بازیکنان داخلی در جریان است به سایت فدراسیون فوتبال گفت: پس از آخرین بازی‌مان در لیگ و دو روز استراحت، تمرینات خود را دوباره با تیم ملی آغاز کرده‌ایم. کادر فنی تا قبل از بازی‌های تدارکاتی سطح تمرینی خوبی را به همراه فشار لازم در نظر گرفته تا بتوانیم در پایان این اردو و بازی‌های دوستانه به آمادگی بهتری دست پیدا کنیم.

وی درباره رؤیای حضور در جام جهانی به همراه تیم ملی ایران اظهار داشت: رؤیای بازی در جام جهانی از کودکی همراه تمام کسانی است که فوتبال را دوست دارند. طبیعتاً من هم هیجان‌زده هستم و تمام تلاشم را می‌کنم تا به این آرزو برسم. تنها سه ماه تا جام جهانی زمان باقی است. ما باید تمام تلاش‌مان را انجام دهیم تا بتوانیم در این مدت به لحاظ بدنی به سطح بازی در جام جهانی و رقابت با تیم‌هایی نظیر مراکش، اسپانیا و پرتغال نزدیک شویم. در روسیه قرار است از پرچم ایران در بزرگ‌ترین مسابقات ورزشی دنیا دفاع کنیم، بنابراین باید به بالاترین آمادگی لازم دست پیدا کنیم.

کریمی با اشاره به حضورش در کرواسی و تمرینات ویژه کادر فنی برای بازیکنان داخلی تیم ملی افزود: سال گذشته در لیگ کرواسی حضور داشتم. طبیعتاً خیلی خوب متوجه شده‌ام که بین لیگ ایران و لیگ‌های اروپایی و به تبع آن بین بازیکنانی که در لیگ ایران بازی می‌کنند با بازیکنانی که در اروپا مشغول هستند، تفاوت زیادی به لحاظ بدنی و آمادگی جسمانی وجود دارد. اگر می‌خواهیم با رقبای خود در جام جهانی رقابت کنیم، نخستین پارامتر آمادگی بدنی و وضعیت فیزیکی است. این شرط موفقیت یک تیم در جام جهانی است. بازیکنانی که در اروپا حضور دارند از این لحاظ بدنی با بازیکنان داخلی متفاوت هستند، بنابراین بازیکنان داخلی باید بیشتر تمرین کنند تا به حد نصاب لازم برسند.

هافبک تیم ملی به امکانات و تجهیزات فراهم شده در مرکز پِک اشاره کرد و گفت: روزی که به پِک آمدم، سورپرایز شدم. امکانات و تجهیزاتی که اینجا وجود دارد با باشگاه‌های خوب اروپایی برابری می‌کند. محیط پِک هم کاملاً حرفه‌ای است و این موضوع به بازیکنان خیلی کمک می‌کند. من چند بار که مصدوم شدم، برای درمان به این مرکز آمدم و با امکاناتی که در پِک فراهم است و زیر نظر کادر پزشکی و فنی تیم ملی توانستم دوباره به شرایط خوب باز برگردم. البته کشوری با ۸۰ میلیون نفر جمعیت باید صد مرکز مانند پِک داشته باشد، اما حالا که متأسفانه این تعداد مرکز مجهز نداریم، باز جای شکرش باقی است که این امکانات برای تیم‌های ملی و بازیکنان فراهم است. این مرکز به آماده‌سازی بازیکنان و حفظ روند خوب یا درمان مصدومیت کمک زیادی می‌کند.

وی افزود: من چند بار مصدوم شدم که در این چند مرتبه به پِک آمدم و هر وقت به این مرکز آمدم، کادر پزشکی و فنی تیم ملی آماده بودند که به من به‌عنوان بازیکنی مصدوم کمک کنند. تلاشی که این کادر انجام می‌دهد باید عنوان شود، چون آنها هر کاری از دست‌شان بر بیاید برای بازیکنان تیم ملی انجام می‌دهند تا بازیکنان بتوانند در بهترین شرایط فیزیکی و بدنی قرار گیرند.

کریمی در پایان گفت: امیدوارم که تیم ملی در سه ماه باقیمانده تا جام جهانی حمایت‌های لازم را پشت سر خودش داشته باشد تا بتوانیم با دفاع از پرچم ایران در جام جهانی نتایج و عملکرد خوبی ارائه کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار