حجازی: در تلاش برای سومین میزبانی مسابقات جهانی هستیم/ سعی کردیم باری برای فدراسیون ورزش‌های رزمی نباشیم

مسئول کیک بوکسینگ سبک IKN گفت: در تلاشیم سال آینده سومین میزبانی رقابت‌های جهانی را تجربه کنیم که در حال اخذ موافقت‌های اولیه هستیم.

خبرنگار ورزشی ، حمیدرضا حجازی، مسئول کیک بوکسینگ سبک IKN در نشست خبری پیش از برگزاری مرحله نهایی سی و یکمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور اظهار داشت:کیک بوکسینگ IKN فعالیت خود را در ایران از سال ۱۳۸۳ آغاز کرده و همواره با تلاش اعضا و حمایت‌های فدراسیون و جذب حامیان مالی در حال پیشرفت بوده به طوری که تا کنون میزبان دو دوره رقابت‌های جهانی بوده و در داخل کشور نیز ۳۰ دوره مسابقه در بخش مردان و ۶ دوره هم در بخش بانوان برگزار کرده است.

وی تصریح کرد: رقابت‌های امسال در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان تا مرحله ما قبل فینال برگزار شده است اما از آنجا که سطح این مبارزات بالا بود طبق تصمیم مسئولان کمیته برگزاری مسابقات، بین مرحله نیمه نهایی و فاصله نهایی وقفه‌ای چند هفته‌ای رخ داد. همین موضوع ما را بر آن داشت که دیدارهای فینال اوزان ۶۰-، ۷۰-، ۸۰-، ۹۰- و ۹۰+ کیلوگرم را به صورت مجزا برگزار کنیم. ضمن اینکه از رده جوانان نیز دیدارهای فینال دو وزن ۵۰- و ۶۰- نیز برگزار خواهد شد. 

رئیس سبک کیک بوکسینگ IKN ادامه داد: تمام رویدادهای ما با هماهنگی و حمایت فدراسیون ورزش‌های رزمی و بر اساس استانداردهای فدراسیون جهانی برگزار می‌شود. در همین مسابقات نفراتی که به دیدار نهایی راه پیدا کرده‌اند برای کسب کمربند قهرمانی مبارزه کرده و نتایج به فدراسیون جهانی اعلام خواهد شد. البته مهمترین بخش این رقابت‌ها همین ثبت جهانی است.

حجازی ادامه داد: ما هرکدام از این کمربندها را به قیمت ۵ هزار یورو از فدراسیون جهانی خریداری می‌کنیم این در حالی است که می توان این کمربندها را بسیار زیباتر هم در ایران طراحی کرد، اما دلیل صرف این هزینه این است که ورزشکارانی که این کمربند را دریافت می‌کنند در فدراسیون جهانی هم ثبت شوند. این کمربندها هر سال تغییر می‌کنند و شکل جدیدی از آنها رونمایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: مدت زمان زیادی نیست که فعالیت این رشته رزمی در تهران شکل گرفته، اما در همین مدت کوتاه با جذب حامیان مالی موفق شدیم گام های موثری در این رشته برداریم و اکنون نیز مخاطبان زیادی در سراسر کشور در این رشته فعالیت می‌کنند. ضمن اینکه رویکرد ما در برگزاری مسابقات تغییر کرده و مسابقات با کیفیتی برگزار می‌کنیم. با همین رویکرد جدید نیز تا کنون دو دوره میزبان رقابت‌های جهانی بودیم و بهترین های جهان برای مبارزه به ایران آمده اند و در تلاشیم سال آینده نیز سومین میزبانی رقابت‌های جهانی را تجربه کنیم که در حال اخذ موافقت‌های اولیه هستیم.

رئیس سبک کیک بوکسینک IKN در پایان گفت: فدراسیون ورزش‌های رزمی حمایت خوبی از سبک ما دارد. البته ما آموخته‌ایم که بار اضافی روی دوش فدراسیون نباشیم و در عین حال کلیه فعالیت ها و برنامه های ما با هماهنگی فدراسیون انجام می‌شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار