ترابیان: خودمان به فوتسال اهمیت ندهیم، دیگران دل‌سوزی نخواهند کرد/ ۶ هفته به زمان برگزاری لیگ برتر فوتسال اضافه می‌شود

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال از افزایش شش هفته‌ای مدت زمان برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتسال در سال آینده خبر داد.

خبرنگار ورزشی ، عباس ترابیان پس از جلسه امروز (یکشنبه) رئیس فدراسیون فوتبال با مدیران باشگاه‌های فوتسال، اظهار داشت: اولاً در جلسه امروز بعضی از مدیران عامل باشگاه‌ها نیامده بودند که کمال کم‌لطفی‌شان بود. شاید هر کدام دلایل خاص خودشان را داشتند و آن را خواهند گفت.

وی افزود: به‌هرحال در جلسه‌ای که رئیس فدراسیون فوتبال، دبیر کمیته و خیلی از مسئولان فدراسیون حضور دارند و همه برای سرنوشت فوتسال دور هم جمع می‌شوند، توقع می‌رود که مدیران باشگاه‌ها هم اهمیت ویژه‌ای به جلسه بدهند. اگر اشکالی در نوع دعوت به جلسه هست، دوستان بگویند که برای دفعات بعد دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نشود. اگر خودمان به فوتسال اهمیت ندهیم، دیگران که دل‌سوزی نخواهند کرد. این توقعی است که از مدیران باشگاه‌ها می‌رود که به این نکات توجه ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه امروز، خاطرنشان کرد: جلسه خوبی بود که در آن راجع‌به اساسنامه سازمان لیگ و بحث حرفه‌ای‌سازی باشگاه‌ها صحبت شد. موضوع حرفه‌ای‌سازی یک مورد خیلی جدی است که توسط AFC مطرح شده و ما هم قدرت انتخاب نداریم و کاری است که باید انجام بدهیم.

تربیان ادامه داد: AFC همه کشورها را ملزم کرده تا سال ۲۰۱۹ باشگاه‌های خود را حرفه‌ای کنند. ایران هم به‌عنوان اولین کشور قرار است این کار را انجام بدهد. ایران الگوی این ماجرا در AFC مطرح شده است. در جلسه امروز هم مدارک مربوط به استانداردسازی ریز به ریز به مدیران باشگاه‌ها توضیح داده شد. ما می‌گوییم زمانی که این موضوع مطرح شده، باید انجام شود. AFC تأکید کرده که باشگاه‌ها باید به استاندارد لازم برسند. باید یک شرکت ممیزی انتخاب کنیم که این کار را انجام بدهد. باشگاه‌ها باید کارهای خودشان را انجام بدهند و سپس تصمیمات به کمیسیون بدوی برود. گرفتن مجوز هم هر سال باید تکرار شود.

وی در پاسخ به این سؤال که «چه برنامه‌ای دارید که همانند سال گذشته باشگاه‌ها در اواسط برگزاری لیگ برتر به یکباره از مسابقات خارج نشوند؟»، تصریح کرد: باشگاه‌ها یا مشکلات مدیریتی پیدا می‌کنند و یا رفتار مالی یا فشار مالی روی خود می‌بینند که چنین کاری انجام می‌دهند. به‌هرحال فوتسال درآمدزایی مالی چندانی ندارد و روی باشگاه‌ها فشار می‌آید. ان‌شاءالله با اسپانسر به توافق برسیم و تمام مسابقات مثل فوتبال انجام شود تا به باشگاه‌ها کمک شود. حتی در ارتباط با لباس تیم‌ها هم که قرار شده یک تخفیفی بگیریم و با شرکت پیشنهاددهنده به توافق برسیم.

رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی فدراسیون فوتبال در مورد زمان آغاز لیگ برتر فوتسال، یادآور شد: با توجه به اینکه قرار است امسال پلی‌آف داشته باشیم، شش هفته به زمان برگزاری لیگ اضافه می‌شود و لیگ باید زودتر شروع شود. حالا از چه زمانی آغاز شود، معلوم نیست و هیئت رئیسه به‌زودی این موضوع را اعلام خواهد کرد. برخی اعتقاد دارند که قبل از جام جهانی شروع کنیم، اما هنوز زمان دقیقش مشخص نشده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار