سری A در بازار تابستانی و برنامه فصل از لیگ برتر الگوبرداری کرد

سران فوتبال ایتالیا با الگوبرداری از همتایان خود در انگلیس، بازه زمانی جدیدی برای نقل و انتقالات‌شان در تابستان تعریف کرده‌اند.

، پس از آنکه اعتراض‌های مکرر سرمربیان و مسئولان تیم‌های انگلیسی در لیگ برتر در خصوص تداخل بازار نقل و انتقالات تابستانی با ماه نخست فصل، سران فوتبال این کشور را مجاب به کاهش مهلت خرید بازیکن کرد، اکنون مسئولان فوتبال ایتالیا هم در اقدامی مشابه بازه زمانی خرید بازیکن در کالچو را نزدیک به یک ماه و نیم کم کرده‌اند.

تا پیش از این در لیگ برتر انگلیس و سری A تیم‌ها تا پایان ماه آگوست اجازه خرید بازیکن داشتند اما از آنجایی انتقال بازیکنان حتی بعد از شروع فصل اعتراض بسیاری از سرمربیان را در پی داشت، تصمیم بر این شد که خرید بازیکن برای تیم‌های لیگ برتری تنها تا روز نهم آگوست (۱۸ مرداد) یعنی پیش از آغاز فصل جدید، امکان پذیر باشد. این در حالیست که زمان آغاز به کار بازار تابستانی در جزیره هم تغییر کرده و از ابتدای ژوئن (۱۱ خرداد) به ۱۷ می (۲۷ اردیبهشت) انتقال داده شده است.

در سری A هم مهلت خرید بازیکن برای تیم‌های ایتالیایی تا روز ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) تعیین شده که قبل از آغاز هفته نخست این رقابت‌هاست.

این اما تنها تغییری نیست که ایتالیایی‌ها به تقلید از انگلیسی‌ها در برنامه لیگ‌شان اعمال کرده‌اند. سازمان لیگ فوتبال ایتالیا با قراردادن سه هفته از بازی‌های سری A در روزهای ۲۲، ۲۶ و ۲۹ دسامبر، برای تیم‌های سری A کریسمس فشرده‌ای را در نظر گرفته است که این مشابه بازی‌های باکسینگ دی (۲۶ دسامبر) در انگلیس است. ایتالیایی‌ها تا روز ۱۹ ژانویه تعطیلی نخواهند داشت اگرچه روز دوازدهم ژانویه به برگزاری بازی‌های جام حذفی این کشور اختصاص پیدا خواهد کرد. همچنین بازار نقل و انتقالات زمستانی در فوتبال ایتالیا در روز ۱۹ ژانویه تعطیل خواهد شد. علاوه بر این سوپرجام ایتالیا به روز ۱۲ آگوست یعنی یک هفته پیش از آغاز فصل جدید سری A موکول تغییر انتقال داده شده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار