چرا پرسپولیس در گروهش صدرنشین است؟

وبسایت رسمی توپ - پرسپولیس هم امتیاز با السد و نسف قارشی اما صدرنشین گروه C است. دلیل صدرنشینی قرمزها هم به نتایجی برمی‌گردد که تیم برانکو برابر تیم‌های قطری و ازبک گرفته است.

به گزارش وبسایت توپ، پرسپولیس با برد شیرین خانگی برابر الوصل به صدر جدول گروه سوم غرب آسیا رسید. صدرنشینی پرسپولیس اما در شرایطی اتفاق افتاده که دو تیم السد و نسف قارشی هم ۶ امتیازی هستند و سایه به سایه پرسپولیس صدر را در دست خود دارند. قرمزها اما به دلیل نتایج رو در روی بهتری که داشته‌اند حالا در پایان دور رفت به صدر جدول تکیه داده‌اند.

بر اساس قانون کنفدراسیون آسیا زمانی که ۳ تیم در صدر جدول هم امتیاز می‌شوند بازی سه تیم با تیم چهارم جدول را کنار گذاشته و نتایج بازی‌های رو در روی سه تیم هم امتیاز مقایسه می‌شود و تفاضل گل این بازی‌ها عامل رتبه‌بندی جدید خواهد بود. پرسپولیس در چنین شرایطی با برد ۳-۰ برابر نسف قارشی و شکست ۳-۱ برابر السد شرایط بهتری نسبت به دو تیم دیگر دارد و با تفاضل مثبت ۱ صدرنشین شده است. البته السد هم تفاضل گل مثبت ۱ دارد اما با یک گل زده کمتر از پرسپولیس در رده دوم قرار گرفته است. نسف قارشی هم در دیدار با دو تیم ایرانی و قطری ۱ گل زده و ۳ گل خورده تا در رده سوم و بالاتر از الوصل قرار بگیرد. جدول بازی‌های رو در روی گروه سوم در غیاب الوصل به شرح زیر است.

۱۴۰۰۲

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار