حکم جنجالی کمیته انضباطی یونان

یاران انصاری فرد و حاج صفی برنده جدال با پائوک

چند روز بعد از جنجال های ایجاد شده در دربی معروف شهر سالونیکا ملقب به "دربی تامباس" که منجر به لغو دیدار تیم های پائوک و المپیاکوس شد، کمیته انضباطی یونان آرای جنجالی خود را اعلام کرد.

به گزارش "توپ"، جدال حساس تیم های پائوک و المپیاکوس دو هفته قبل به دلیل برخورد اشیاء پرتاب شده از سوی طرفداران پائوک به سرو صورت اسکار گارسیا سرمربی المپیاکوس لغو شد تا جنجال های رقم خورد در ورزشگاه تامبوئا به یکی از سوژه های پر سرو صدا در فوتبال یونان و حتی اروپا تبدیل شود.

 


در حالی که طی این مدت گمانه زنی های فراوانی پیرامون برخورد انضباطی فدراسیون فوتبال یونان با این اتفاقات شنیده شد، سرانجام کمیته انضباطی آرای جنجالی خود را برخلاف تمام پیش بینی ها و دفاعیاتی که باشگاه پائوک از خود داشت، صادر و اعلام کرد که طی آن بازی با نتیجه ۳-۰ به سود المپیاکوس و ستاره های ایرانی اش (انصاری فرد و حاج صفی) اعلام شد؛ ضمن این که پائوک دو بازی هم از حضور تماشاگرانش در ورزشگاه محروم و ۳۰ هزار یورو نیز جریمه نقدی شد.


حکمی جنجالی که با واکنش تند سران پائوک مواجه شد و آنها با انتشار بیانیه ای مدعی شدند این باشگاه همواره با چنین بی عدالتی هایی در تاریخ لیگ روبرو بوده و به آن عادت دارد. بنا به ادعای سران باشگاه محبوب شهر سالونیکا با این آرا یک بار دیگر ثابت شد که در راه قهرمانی نه مسابقات و قدرت تیم ها بلکه آرای صادر شده روی کاغذها سرنوشت جام را تعیین می کند.


با این حکم نه تنها المپیاکوس برنده جنگ با رقیب دیرینه شد؛ بلکه سود بیشتر را تیم AEK با مسعود شجاعی برد که اختلاف امتیازاتش در صدر جدول با پائوک همان دو امتیاز باقی ماند تا مدعی اول قهرمانی این فصل لقب بگیرد؛ به خصوص بعد از برد این هفته برابر پانیونیوس در حضور کارلوس کی روش.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار