تابش: مسلمان بازیکن پرسپولیس است و با او مذاکره نکرده‌ایم/ رئال و بارسا هم بدون حق‌پخش دچار مشکل می‌شوند

سرپرست باشگاه سپاهان اصفهان گفت که با هافبک پرسپولیس مذاکره نکرده‌اند.

مسعود تابش درباره دیدار روز گذشته (جمعه) سپاهان و گسترش‌فولاد که با برتری یک بر صفر زرد‌پوشان اصفهانی همراه بود, به خبرنگار ورزشی گفت: با تیم سرسختی بازی داشتیم اما توانستیم موقعیت‌های زیادی را به وجود بیاوریم و خوشبختانه ۳ امتیاز را از آن خود کنیم. گسترش‌فولاد تیم خوبی است اما خداراشکر مقابل این تیم برنده شدیم.

وی درباره اینکه سپاهان با این پیروزی به رده یازدهم جدول رده‌بندی رسید و تا حدی از انتهای جدول فاصله گرفت, عنوان کرد: مشکل بزرگ تیم این بود که بازیکنان فشار و استرس زیادی را متحمل می‌شدند وگرنه سپاهان تیم خوبی است و پتانسیلش بسیار بالا‌تر از اینهاست که بخواهد در معرض سقوط باشد. من از قبل هم به موضوع سقوط فکر نمی‌کردم. پیش از این کرانچار در تیم شرایط خاص خودش را داشت اما الان جوان‌‌ها در تیم جواب داده‌اند و در سه, چهار مسابقه‌ای که به میدان می‌روند, عملکرد خوبی داشته‌اند.

سرپرست باشگاه سپاهان اصفهان با اشاره به تغییر در نحوه تمرینات این تیم, گفت: تیم هفته‌ای ۲ روز به کمپ صفائیه می‌رود و بازیکنان ۲ روز در اردو و در اختیار تیم هستند. همچنین پنج‌شنبه و جمعه هم در اختیارند. یعنی عملاً بازیکنان ۴ روز به صورت اردویی در اختیار تیم هستند. شرایط خیلی خوب است و همه بازیکنان یکدل شده‌اند تا تیم سرو سامان بگیرد.  اضافه شدن مربی بدنساز و  روانشناس هم موثر بوده است. از محمود یاوری و دیگر کارشناسان هم استفاده‌ کرده‌ایم, یک اتاق فکر تشکیل داده‌ایم و می‌خواهیم که بهتر شویم. برنامه‌ریزی می‌کنیم تا سپاهان سال آینده قهرمان شود, چون سپاهان این ظرفیت را دارد.

وی در خصوص عدم پرداخت حق پخش تلویزیونی به باشگاه‌ها خاطر‌نشان کرد: جلسه‌ای روز دوشنبه گذشته در سازمان لیگ برگزار شد و آنجا دیدیم که برای اولین بار مدیران تیم‌های لیگ برتری متحد شدند. از تیم‌های تهرانی گرفته تا شهرستانی همه متحد بودند تا به حق پخش تلویزونی برسند. مهم‌ترین و عمده‌ترین درآمد باشگاه‌ها که بالای ۵۰ درصد است, از راه حق پخش‌ تلویزیونی تامین می‌شود. علاوه بر اینکه ما حق کپی‌رایت نداشته و از بلیت‌فروشی هم درآمد چندانی نداریم. تازه ما باشگاهی هستیم که طرفدار زیاد داریم و در هر بازی بالای ۱۰ تا ۱۵ هزار تماشاگر داریم. حتی اگر شرایط‌مان در جدول بهتر بود فکر می‌کنم در هر بازی طبقه اول ورزشگاه نقش‌جهان که ۴۰ هزار ظرفیت دارد, پر می‌شد. با این وضعیت باید پولی روی حق بلیت‌فروشی بگذاریم تا بتوانیم هزینه‌های برگزاری مسابقه را پرداخت کنیم.

«اگر وضعیت همین‌طور ادامه داشته باشد, باشگاه‌‌ها دیگر از پس هزینه‌های‌شان بر نمی‌آیند» تابش با بیان این جمله ادامه داد: اینفانتینو که به تهران آمده بود, گفت تنها کشوری که حق پخش پرداخت نمی‌کند, شما هستید. اگر حق پخش را از بزرگترین باشگاه‌های جهان مثل رئال و بارسا بگیرند, به مشکل بر می‌خوردند. وای به حال فوتبال ما که فقط باید در آن هزینه کرد و از درآمد خبری نیست. با این وضعیت باشگاه‌ها یکی پس از دیگری منحل می‌شوند و دیگر نمی‌توانند ادامه دهند. امیدوارم صدا و سیما همکاری کند.

وی خاطرنشان کرد: خیلی امیدوارم که برای سال آینده این مشکل حل شود چراکه وزارت ورزش با اشرافی که به موضوع دارد, حتماً پیگیری می‌کند. حق پخش تلویزیونی بحث بسیار مهمی است. در سال ۹۳  چیزهایی پراخت می‌شد اما از سال ۹۴ دیگر همه چیز منتفی شد. طلب‌هایی که از صداوسیما وجود دارد, باعث شده باشگاه‌ها در سال‌های اخیر بدهکار شوند. واقعا این‌گونه دیگر نمی‌شود ادامه داد و باشگاه‌ها باید به حق قانونی‌شان برسند.

سرپرست باشگاه سپاهان اصفهان درباره اینکه گفته می‌شود سپاهان برای جذب محسن مسلمان با این بازیکن به توافق رسیده است, عنوان کرد: تیم فعلی ما بازیکنان فعالی دارد اما هر تیم بنا بر شرایطی که دارد, ممکن است تغییراتی داشته باشد. اکثر بازیکنان‌مان برای فصل آینده قرارداد دارند و فقط سه, چهار بازیکن قراردادشان به اتمام می‌رسد.  فعلا درباره بازیکن بخصوصی حرفی نمی‌زنیم و در این باره با نظر سرمربی و کمیته فنی تصمیم‌گیری می‌شود.

وی افزود: طبیعی است ۶, ۷ هفته قبل از آغاز فصل جدید تیم باید آماده و تکمیل شده باشد تا در اردو‌ها شرکت کند. یکسری تفکرات داریم اما هنوز با بازیکن خاصی مذاکره نکرده‌ایم. تیم‌مان جوان‌های خوبی دارد و الان هم تیم خوبی داریم. برای فصل بعد از تیم جوانان و امید هم به تیم بزرگسالان اضافه خواهند شد. برای جذب بازیکن خارجی هم بگویم تا زمانی که من در باشگاه هستم اگر یک بازیکن خارجی بهتر از بازیکن ایرانی نباشد, او را جذب نخواهیم کرد. مطمئن باشید سپاهان بازیکن خوب و مؤثر خارجی جذب می‌کند.

تابش در پاسخ به این سؤال که آیا باشگاه سپاهان با مسلمان مذاکره کرده است یا خیر, به تسنیم گفت: می‌گویند که ما با این بازیکن با ۲ میلیارد به توافق رسیده‌ایم در حالی که اصلا چنین چیزی نیست. شاید در ادامه با خیلی‌ها مذاکره کنیم اما الان مسلمان بازیکن پرسپولیس است و این حرفه‌ای نیست که با بازیکن تیم دیگر صحبت و مذاکره کنیم. اگر کسی با بازیکن ما مذاکره کند ما هم ناراحت می‌شدیم بنابراین سعی می‌کنیم که با بازیکنی وارد مذاکره نشویم. ممکن است هر بازیکنی مدنظرمان باشد اما مذاکره با محسن مسلمان را تکذیب می‌کنم. بازیکنانی مدنظر باشگاه هستند که اگر لازم باشد بعداً مذاکره می‌کنیم.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار